pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Going to the match
Książki »
Tytuł książki:

Going to the match

Autor książki:

Przemysław Niciejewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: MAGNUS
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 205x276 mm
EAN: 9788394601010
ISBN: 978-83-9460-101-0
Data: 2016-11-22
39.48  54.90  15.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Going to the match - Przemysław Niciejewski - opis książki:

Album "W drodze na mecz / Going to the match" to podróż przez wiejskie boiska, zapomniane stadiony ale również olbrzymie areny piłkarskie. To świat pełen emocji, oddania, przygnębienia i frustracji.

Niciejewski od wielu lat z aparatem w dłoni rejestruje fenonem bycia kibicem. Większość wykonanych przez niego zdjęć powstała w Polsce, Niemczech oraz Anglii, gdzie w ostatnich latach odwiedził setki stadionów ale nie widział większości bramek, które wówczas zdobyto. Skoncentrowany na trybunach, bo tylko wtedy w możliwie obiektywny sposób mógł za pomocą zdjęć opisać świat kibica.

To dwugodzinne oczekiwania przed muralem Banksy ego w Bristolu na dobre ujęcie. To powrót do Kolonii z nadzieją na odnalezienie kibica ogladającego mecz swojej Fortuny spoza stadionu. To również zdjęcie zrobione w ostatniej chwili na Anfield, tuż przed diametralną zmianą okołostadionowego krajobrazu. Zdarzało się, że mecz lokalnej drużyny obserwował jeden widz, równie fanatycznie zaangażowany w jej sprawy, co kibic Realu czy Barcelony.

To takżeportret osób odmierzających czas przy pomocy terminarza spotkań piłkarskich. Osób bezrefleksyjnie powtarzających utrwalone rytuały. Sama droga na stadion staje się ceremoniałem równie istotynym jak sam mecz. Ta sama ścieżka, ten sam pub czy sprzedawca programów meczowych. To swoista mapa tych wszystkich istotnych dla kibica punktów orientacyjnych składająych się na całość zamkniętą w pojedynczych ujęciach. Niciejewski wkrada się w ten świat z aparatem i zatrzymuje w kadrze emocje towarzyszące tej pięknej grze.

Album zawiera ponad 120 kolorowych fotografii. Całość uzupełnia 20 cytatów trafnie opisujących stan umysłu przeciętnego kibica. Tytuł albumu nawiązuje do obrazu L.S. Lowry ego przedstawiącego kibiców Bolton Wanderers w drodze na mecz popularnych "Kłusaków". Obraz ten stanowił dla Niciejewskiego inspirację do fotografowania fanów piłkarskich, ale również do próby odnalezienia odpowiedzi na pytanie o sens kibicowania.

Książka „Going to the match” - oprawa twarda - Wydawnictwo MAGNUS. Książka posiada 220 stron i została wydana w 2016 r. Cena 39.48 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Going to the match"
Produkty podobne:
Legia to jest potęga - okładka książki
Legia to jest potęga Dariusz Tuzimek
Mundial 2018 - okładka książki
Mundial 2018 Dariusz Rekosz