pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne

Autor książki:

Monika Sobkowiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edgard
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 60 s.
Wymiar: 160x220 mm
EAN: 9788366949874
ISBN: 978-83-6694-987-4
Data: 2022-01-27
32.88  44.90  12.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

100 rozwijających zabaw logopedycznych dla przedszkolaków
Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne (3-6 lat) to zestaw 100 zabaw wspierających prawidłowy rozwój artykulacji u przedszkolaków. Zadania utrwalają poprawną wymowę głosek sprawiających najczęstsze trudności, pomagają budować prawidłowe nawyki oddechowe oraz rozwijają słuch fonematyczny, który wpływa na wymowę dziecka, a w przyszłości również na umiejętności czytania i pisania. Zabawy usprawniające narządy mowy Zabawy logopedyczne zostały opracowane przez Monikę Sobkowiak, neurologopedę i nauczycielkę edukacji przedszkolnej. Ich celem jest usprawnienie pracy narządów artykulacyjnych: języka, warg i podniebienia, aby zapobiec pojawieniu się wad wymowy lub wesprzeć podjętą już terapię logopedyczną.

Na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach znajdują się zagadki i łamigłówki o różnym stopniu trudności, które zachęcają do zabaw artykulacyjnych, oddechowych i słuchowych. Atrakcyjnym poleceniom towarzyszą kolorowe ilustracje Macieja Łazowskiego. Dołączony do zestawu flamaster suchościeralny pozwala wielokrotnie rozwiązywać zadania.

Wskazówki dotyczące rozwoju wymowy u przedszkolaków (3-6 lat) pomagają zrozumieć, jak ważne są sprawne narządy mowy, dzięki którym dziecko będzie mogło precyzyjnie artykułować głoski i składające się z nich słowa i zdania. W książce znajdują się również podpowiedzi, jak pracować z dzieckiem w domu i na co warto zwrócić uwagę podczas wspólnych zabaw.

Rozwój rozwój mowy, grafomotoryka, spostrzegawczość, myślenie logiczne
Monika Sobkowiak - nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda. Autorka bloga Pani Monia, który jest kopalnią inspiracji dla twórczych nauczycieli.

Maciej Łazowski - grafik i ilustrator. Autor komiksów i książek dla dzieci. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Mieszka w Warszawie ze swoją żoną Urszulą i świnką morską Drakulą.

Książka "Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne" - Monika Sobkowiak - oprawa twarda - Wydawnictwo Edgard. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2022 r. Cena 32.88 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]