pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Genialna przyjaciółka

Autor książki:

Elena Ferrante

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2024
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 123x195 mm
EAN: 9788366661974
ISBN: 978-83-6666-197-4
Data: 2024-03-19
39.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Spośród wielu sposobów, do których uciekają się pisarze, by opowiedzieć świat, preferuję posługiwanie się narracją precyzyjną, jasną i uczciwą, która opisuje fakty z życia codziennego w sposób fascynujący.

(z wywiadu z autorką)

Ferrante udało się to, co poza Umbertowi Eco nie udało się we Włoszech po wojnie żadnemu z wielkich pisarzy mężczyzn - ani Primowi Leviemu, ani Italowi Calvinowi, ani włoskim noblistom poetom, Salvatoremu Quasimodo i Eugeniowi Montalemu, oraz dramaturgowi Dario Fo. Zyskała wielką popularność wśród światowej publiczności.

Juliusz Kurkiewicz, Gazeta Wyborcza

Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego gestu, Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni. I tu rozpoczyna się podróż w przeszłość, która przeniesie czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu. Niezwykła opowieść o przyjaźni i dążeniu do wyrwania się z rzeczywistości zdominowanej przez biedę, ciemnotę i przemoc.

Książka "Genialna przyjaciółka" - Elena Ferrante - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2024 r. Cena 39.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.