pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu

Autor książki:

Anna Czerwińska-Rydel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Literatura
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788376727998
ISBN: 978-83-7672-799-8
Data: 2020-11-12
Cena wydawcy: 26.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Zasługi Stefana Banacha dla nauki są porównywalne z zasługami Marii Skłodowskiej-Curie czy Mikołaja Kopernika, a jednak nie jest on powszechnie znany. Banach tworzył matematykę, jakiej wcześniej nie znano. Rewolucję, której był jednym z ojców, można porównać do powstania teorii względności Einsteina. Wiemy, co zawdzięczamy teorii Kopernika, jaki wkład w naukę ma Maria Skłodowska-Curie. A kto z nas wie, co zawdzięczamy Banachowi? Sam Stefan Banach zdziwiłby się, gdyby mu powiedziano, że po nie więcej niż pół wieku używa się rezultatów jego teorii do komputerowego modelowania niemal wszystkich skomplikowanych konstrukcji lub systemów przy wznoszeniu budynków, produkcji samochodów czy logistyce.

Porzucony jako dziecko, wychowywany przez właścicielkę pralni w Krakowie, która dostrzegła w nim niezwykłe zdolności. Poznajcie ekscentrycznego geniusza, Stefana Banacha, który do dziś jest drugim po Euklidesie najczęściej przywoływanym naukowcem w matematyce powszechnej.

Geniusz - gen i już!
Stefan Banach to obok Euklidesa najczęściej wymieniane nazwisko w świecie matematyki.

Mariusz Urbanek, autor książki "Genialni. Lwowska Szkoła Matematyczna"

Książka "Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu" - Anna Czerwińska-Rydel - oprawa twarda - Wydawnictwo Literatura. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2020 r.