pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Gdańskie Teki Turystyczno-Krajoznawcze. Tom 5

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 240x170 mm
EAN: 9788382062656
ISBN: 978-83-8206-265-6
Data: 2022-01-17
43.69 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Podróżników z różnych epok historycznych łączyły pewne uniwersalne oczekiwania i doznania. Dla każdego z nich ważny był wybór kierunku wyjazdu. Przy jego dokonywaniu brano pod uwagę już znane i przetarte trasy, ustne przekazy, opowieści, jak równie ż literaturę podróżniczą. Oprócz tego w trakcie planowania wyprawy istotny okazywał się wymiar indywidualny osobiste oczekiwania, wiedza na temat miejsca oraz możliwości, w tym tak że te finansowe. Należy te ż podkreślić rolę wyobrażeń o dalekiej i tajemniczej egzotyce. Rozbudzały one pragnienie o podróży na skraj świata. Dla wielu podróżujących, jak można przeczytać w oddawanych czytelnikowi tekstach, nawet niezbyt odległy cel stawał się poznawczo równie niezwykły, interesujący i zaskakujący jak odległa egzotyczna wyprawa. Jeszcze inni rzeczywiście wyprawiali się niemal na krańce świata w poszukiwaniu niecodziennych doświadczeń.
Analiza podróży, zarówno bliskiej, jak i dalekiej, stanowi próbę spojrzenia na tych, którzy wędrowali po ziemiach polskich i po odległych krajach. W zebranych artykułach czytelnicy odnajdą rozważania na temat odmienności i różnic regionalnych ziem polskich, zwłaszcza w okresie zaborów. Dzięki pracy badawczej dokonanej przez autorów poszczególnych opracowań będzie można zobaczyć również szeroki świat oczami Polaków, których oczekiwania i wrażenia świadczyły niejednokrotnie o tym, jaki był ich wyniesiony z rodzinnego kraju horyzont poznawczy.
Fragment wstępu

Książka "Gdańskie Teki Turystyczno-Krajoznawcze. Tom 5" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2021 r. Cena 43.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]