pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Gajos

Autor książki:

Elżbieta Baniewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788363656294
ISBN: 978-83-6365-629-4
Data: 2014-04-03
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Z Pokorą przez życie
Z Pokorą przez życie 26.86 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Przypuszczam, że wątpię
Przypuszczam, że wątpię 26.26 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Jadwiga Andrzejewska na scenie
Jadwiga Andrzejewska na scenie i ekranie 28.62 zł pozycja dostępna!

Gajos - Elżbieta Baniewicz - opis książki:

Tadeusz Łomnicki do Kazimierza Kutza, 1987 rok: Gajos to jest wieeeelki aktor!!! Przenikliwy, bogato ilustrowany portret wybitnego, niezwykle lubianego aktora, który już od debiutanckiej roli Janka w Czterech Pancernych cieszy się ogromną popularnością.

Książka pozwala prześledzić jego drogę osobistą i artystyczną, podejrzeć tajemnice warsztatu, dowiedzieć się, co myśli o swoim zawodzie, i przypomnieć sobie jego kreacje teatralne, filmowe i telewizyjne. To bardzo niezwykła opowieść. Elegancka i dyskretna. Wspaniałe, często niepublikowane dotąd zdjęcia i dokumenty stanowią niezwykłą ilustrację tej pięknej, niespotykanej dziś w literaturze biograficznej formy. W każdej roli przypominam Gajosa - powiedział w wywiadzie w 2001 roku jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych, a zarazem najskromniejszych i najskrytszych polskich aktorów.

Chłopak z Zagłębia wszystko co osiągnął, zawdzięcza uporowi, pracy i wielkiemu talentowi. Od ponad pięćdziesięciu lat wszyscy chcą go oglądać więc każdy chce z nim pracować. I podziwiać kolejne role na deskach teatrów, w kinie, telewizji i na estradach.

Kreacja Gajosa jest, bez przesady, rewelacją.

Jan Józef Szczepański Tygodnik Powszechny 1977 Gajos (zupełnie inny niż w Czterech pancernych) gra, można powiedzieć, ponad stan filmu.

Tadeusz Sobolewski, Film 1977 To właśnie pokazał Janusz Gajos w roli, która jest uwieńczeniem wszystkich jego dotychczasowych sukcesów.

Grzegorz Sinko, Teatr 1988 Znowu Gajos - cóż za wspaniały czas przeżywa ten aktor.

Jacek Sieradzki, Polityka 1990 Olga Lipińska Mało o sobie mówi, nie pcha się nigdy na pierwszy plan, ale pracuje fantastycznie.

To już nawet nie wirtuozeria. To magia.

Janusz R. Kowalczyk Rzeczpospolita 2004 Jerzy Pilch w wywiadzie dla Kuriera Wydawnictwa Literackiego 2002 Gajos pochodzi niestety z małej kinematografii [...], a jest aktorem, który powinien grać o najwyższe stawki kinematografii światowej.

Elżbieta Baniewicz jest krytykiem teatralnym i autorką książek o Kazimierzu Kutzu, Erwinie Axerze, Annie Dymnej oraz esejów o polskim teatrze. Od 1972 roku publikowała m.in. w Teatrze, Kulturze, Theâtre en Pologne .

Od 1990 roku pracuje w miesięczniku Twórczość. Współpracuje też z zagranicznymi pismami o sztuce.

Książka „Gajos” - oprawa miękka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Elżbieta Baniewicz - autor m.in.:
Dymna - okładka książki
Dymna Elżbieta Baniewicz;