pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Freebirds. Historia Lynyrd Skynyrd

Autor książki:

Marley Brant

Dane szczegółowe:
Wydawca: KAGRA
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 210x140 mm
EAN: 9778387598112
ISBN: 83-87598-68-2
Data: 2009-06-22
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Oparta na wywiadach z członkami Lynyrd Skynyrd, ich rodzinami, przyjaciółmi, partnerami w interesach i fanami, Freebirds: Historia Lynyrd Skynyrd bada korzenie, ewolucję i w końcu pojawienie się w świecie muzyki tej jednej z najmocniejszych, najostrzej żyjących grup całej historii muzyki - grupy przepełnionej rock`n`rollową furią, choć sparaliżowanej przeznaczeniem. Począwszy od `Freebird` i `Sweet Home Alabama`, aż do `Saturday Night Special` i `What`s Your Name`, napędzane gitarami i wywodzące sie z południowego bluesa piosenki Lynyrd Skynyrd zawsze czciły stoicką niezależność i barowe rozróby, przywoływały pełne życia krajobrazy Poludnia, starych, dobrych czasów i lekkomyślnych romansów, a także podkreślały znaczenie domu, rodziny i odpowiedzialności jednostki.
Mimo druzgocących tragedii osobistych, zmian personalnych powodowanych spustoszeniami wywoływanymi przez ciągłe trasy koncertowe, przedwczesnych śmierci głównych członków grupy, najróżniejszych powikłań prawnych i czasami kiepskich stosunków wewnątrz zespołu, Lynyrd Skynyrd wciąż nagrywali, dawali koncerty i produkowali niesamowicie mocną, wyplywającą z głębi ich serc muzykę. Obecnie zas Marley Brant napisała fascynujacą, zakulisową kronikę historii tej grupy, która traktuje o ich ambitnym i upartym dążeniu do sławy, zawiłych stosunkach muzyków, historiach skrytych za nieumyślnym powodowaniem śmierci, molestowaniu dzieci, zerwanymi kontraktami, pochodzeniu piosenek, ich nagraniach i koncertach oraz o wielu, wielu innych sprawach. Rezultatem jest hipnotyzujące spojrzenie na to, jak ta legendarna grupa dochodziła do sławy.
Materiał do tej ksiązki zaczerpnięto z wywiadów z byłymi i obecnymi członkami Skynyrd: Johnnym Van-Zantem, Edem Kingiem, Artimusem Pyle, Billy Powellem, Rickey Medlocke, Leonem Wilkesonem i Hughie Thomassonem, ale również z wdowami Judy Van Zant Jenness i Teresa Gaines Rapp, przyjaciółmi z innych zespołów, takimi jak Donniem Van Zantem i Jeffem Carlisi z .38 Special, Dougiem Grayem z Marshall Tucker, Dru Lombarem i Charlie Danielsem z Grinderswitch, Warrenem Haynesem i Allenem Woody z The Allman Brothers, Jimem Dandy Mangrum z Black Oak Arkansas, a takłe z Alem Kooperem - producentem trzech pierwszych albumów grupy. W pracy tej zawarto równieł ponad pięcdziesiąt niepublikowanych dotąd zdjęć z prywatnych kolekcji członków zespołu, ich przyjaciół i rodzin.

Książka "Freebirds. Historia Lynyrd Skynyrd" - Marley Brant - oprawa miękka - Wydawnictwo KAGRA.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]