pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Fizyka statystyczna cz. 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 536 s.
Wymiar: 240x168 mm
EAN: 978830116781301
ISBN: 978-83-0116-781-3
Data: 2012-01-23
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Legendarny podręcznik - nowa edycja! Seria FIZYKA TEORETYCZNA, autorstwa L. D. Landaua i J. M. Lifszyca, to klasyczne podręczniki znane i cenione przez fizyków na całym świecie. Książki te zyskały ogromną popularność przede wszystkim dzięki zwięzłej, bardzo klarownej i logicznej prezentacji materiału, tak bardzo charakterystycznej dla Landaua i Lifszyca.

Po latach nieobecności na rynku polskim w ręce Czytelników trafia Fizyka statystyczna, część 1 - najlepszy podręcznik fizyki statystycznej na polskim rynku i jeden z najlepszych na rynku światowym. Ten wyjątkowy podręcznik od wielu lat wyznacza standardy merytoryczne i dydaktyczne. Autorzy kładą nacisk przede wszystkim na wnikliwą analizę zjawisk i wielkości fizycznych najistotniejszych z punktu widzenia badanych zagadnień.

Obecne wydanie znacząco różni się od poprzedniego, dodano w nim wiele nowych treści, a także rozbudowano zagadnienia przedstawione w poprzednim wydaniu.

W podręczniku zostały omówione kolejno takie zagadnienia, jak: §podstawowe zasady fizyki statystycznej, §wielkości termodynamiczne, §rozkład Gibbsa, rozkłady Fermiego i Bosego, §gaz doskonały i gazy rzeczywiste, §ciała stałe i własności substancji bardzo gęstych, §symetria kryształów, §równowaga faz, §przemiany fazowe drugiego rodzaju, §roztwory i reakcje chemiczne, §fluktuacje, §termodynamiczne właściwości powierzchni.

Na uwagę zasługują zadania związane bezpośrednio z głównym nurtem wykładu. Są one podane wraz z rozwiązaniami i komentarzami, co z pewnością ułatwi studentom zrozumienie materiału.

Książka "Fizyka statystyczna cz. 1" - Lew D. Landau, Jewgienij M. Lifszyc - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 536 stron i została wydana w 2011 r.