pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Fizyka i astronomia cz. 2. Liceum ogólnokształcące, liceum profilowane...
Księgarnia »
Książki »
podręcznik:

Fizyka i astronomia cz. 2. Liceum ogólnokształcące, liceum profilowane i technikum. Podręcznik. Zakres podstawowy (+ CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2000
Oprawa: miękka
Ilość stron: 268 s.
Wymiar: 200x260 mm
EAN: 9788302087028
ISBN: 83-0208-702-5
Data: 2008-11-19
pozycja niedostępna

Fizyka i astronomia cz. 2. Liceum ogólnokształcące, liceum profilowane i technikum. Podręcznik. Zakres podstawowy (+ CD) - Jan Mostowski, Włodzimierz Natorf, Nina Tomaszewska - opis podręcznika:

Podręcznik zawiera kontynuację działu II. Fizyka i środowisko oraz działu III. Fizyka materii. Znajdziemy tu zagadnienia związane z energią w naszym otoczeniu, zjawiskami w atmosferze ziemskiej oraz zagadnienia astronomiczne w Układzie Słonecznym i we wszechświecie. Autorzy przedstawiają makroskopowy opis zjawisk mikroskopowych, właściwości mechanicznych, elektrycznych i magnetycznych ciał, zagadnienia fizyki współczesnej oraz strukturę atomu i jądra atomowego. Podobnie jak w pierwszej części, prezentują zjawiska fizyczne w kontekście praktycznym, wskazują wiele zastosowań fizyki w innych naukach przyrodniczych i technice. Ujęcia problemów mają często charakter interdyscyplinarny i nawiązują do współczesnych problemów cywilizacyjnych, takich jak: efekt cieplarniany, odnawialne źródła energii, zanieczyszczenie środowiska. Pojawiają się też filozoficzne aspekty poznania świata i wszechświata, wiele zagadnień astronomicznych, w tym fizyka gwiazd.
Programy komputerowe na płycie CD dołączonej do podręcznika pomagają w zaplanowaniu i przeprowadzeniu eksperymentów, opracowaniu ich wyników oraz symulowaniu zjawisk fizycznych. W sposób atrakcyjny dla ucznia pozwalają szybciej i lepiej zrozumieć trudniejsze zagadnienia i przyczynić się do poczucia satysfakcji ucznia z postępów w nauce fizyki.
Płyta jest sprzedawana w komplecie z podręcznikiem. Podana cena dotyczy kompletu
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Fizyka i astronomia cz. 2. Liceum ogólnokształcące, liceum profilowane..."