pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Finanse biznesu międzynarodowego

Autor książki:

Jan Rymarczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788372053473
ISBN: 978-83-7205-347-3
Data: 2017-12-19
Cena wydawcy: 60.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka ma charakter studium teoretyczno-praktycznego. Autor przechodzi od analizy problemów w skali makro, tj. globalizacji finansowej, do zasadniczych kwestii związanych z finansami przedsiębiorstw międzynarodowych, które prezentuje w ujęciu długo- i krótkookresowym. Obszerne fragmenty poświęcone zostały kursowi walutowemu, zarządzaniu ryzykiem kursowym i funkcjonowaniu rynków finansowych.

Publikacja przeznaczona jest dla studentów i wykładowców kierunków: finanse, finanse międzynarodowe, biznes międzynarodowy, handel międzynarodowy i ekonomia gospodarki otwartej. Jej w znacznej mierze praktyczny charakter decyduje o dużej przydatności dla osób zajmujących się finansami w przedsiębiorstwach, zwłaszcza w sferze handlu i inwestycji zagranicznych, oraz w bankach.

„Profesor Jan Rymarczyk należy do grona najbardziej znanych i cenionych autorów polskich z zakresu biznesu międzynarodowego i z pewnością zasługuje na miano klasyka. [...] Warto podkreślić, że książka Finanse biznesu międzynarodowego dostarcza wiedzy nawiązującej do najnowszych badań światowych i polskich. Należy uwypuklić fakt, że Autor szeroko sięga do najnowszej światowej literatury przedmiotu, jednocześnie starając się uwzględniać realia polskie i dorobek polskich autorów. W parze z doniosłością podjętej problematyki idzie podejście praktyczne i utylitarne - w mojej ocenie książka będzie dobrym przewodnikiem dla wszystkich osób pracujących w sferze biznesu międzynarodowego”.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Mariana Goryni

Książka "Finanse biznesu międzynarodowego" - Jan Rymarczyk - oprawa twarda - Wydawnictwo Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu. Książka posiada 440 stron i została wydana w 2017 r.