pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Filozoficzne podstawy psychologii
Tytuł książki:

Filozoficzne podstawy psychologii

Autor książki:

Tomasz Niemirowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 152x240 mm
EAN: 9788377204597
ISBN: 978-83-7720-459-7
Data: 2020-06-29
22.68  23.84  1.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka jest wyjątkiem we współczesnej literaturze filozoficznej, ponieważ przedstawia całościową, syntetyczną wizję rzeczywistości. Jest napisana w nurcie filozofii arystotelesowsko tomistycznej, ale wykorzystuje też wiele spostrzeżeń myślicieli z innych kierunków. Łączy w jedną całość twierdzenia z głównych działów filozofii: teorii poznania, metafizyki, antropologii filozoficznej, filozofii społecznej, filozofii przyrody i filozofii Boga. Na tej podstawie proponuje projekt psychologii naukowej, empirycznie sprawdzalnej, ale też otwartej na rzeczywistość nadprzyrodzoną. Można w niej znaleźć propozycje odpowiedzi na najważniejsze pytania filozoficzne, a zwłaszcza egzystencjalne. Wyraźnie oddziela to, co powszechnie przyjęte w nauce lub filozofii, od tego, co jest autorskie, a przez to kontrowersyjne, i dlatego stanowi dobry materiał do dyskusji.
Książka dla każdego, kto chce zrozumieć rzeczywistość i znaleźć w niej swoje miejsce.
Od Wydawnictwa
Książka Tomasza Niemirowskiego jest przede wszystkim podręcznikiem filozofii klasycznej dla studentów psychologii. Dzięki temu podręcznikowi stara prawda, że psychologowie potrzebują filozofii, nabiera świeżości. A ponieważ relacja między filozofią i psychologią jest symetryczna, niejeden filozof, który sięgnie po książkę Niemirowskiego, znajdzie w niej szereg inspiracji i przykładów. Tym bardziej, że książka ta, to także fascynujący wykład bogatego światopoglądu Autora syntezy jego szerokiej wiedzy naukowej, filozoficznej i teologicznej oraz głębokiej pasji duchowej.
Prof. dr hab. Jacek Wojtysiak
Wydział Filozofii
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Książka "Filozoficzne podstawy psychologii" - Tomasz Niemirowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2020 r. Cena 22.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Niemirowski - autor m.in.:
Produkty podobne:
Elementy filozofii nauki - okładka książki
Elementy filozofii nauki abp Józef Życiński
Status zwierzęcia. Zagadnienia - okładka książki
Status zwierzęcia. Zagadnienia filozoficzne i... Teresa Gardocka, Agnieszka Gruszczyńska (red.)