pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Filozoficzne i psychospołeczne obrazy ludzkiej egzystencji

Autor książki:

Błażej Kmieciak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe Sophia
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788365357793
ISBN: 978-83-6535-779-3
Data: 2020-06-05
62.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kim jest człowiek? Jak osiągnąć szczęście? Jak walczyć z cierpieniem? Czy w czasach tak dynamicznego i szybkiego życia można być szczęśliwym? Podobne pytania zapewne znane są każdej dorosłej osobie. W trakcie dojrzewania i rozwoju pojawiają się one w sposób nieuchronny. Pozwalają nam one doświadczać otaczającej nas rzeczywistości. Urodzony sto lat temu, wybitny polski poeta, Edward Stachura, odnosząc się między innymi do podobnych refleksji zaznaczył, iż życie człowieka jest jedną, wielką wędrówką. [...] W przedstawianej w tym miejscu monografii autorzy spróbowali odnieść się do podobnych przestrzeni. Z jednej strony ukazują one indywidualne wyzwania, przed którymi człowiek stoi sam ze sobą: poznaje i pyta sam siebie o sens istnienia, uczy się oraz czuje.
Z drugiej perspektywy autorzy zdecydowali się pokazać świat doświadczanych obecnie problemów. Ubóstwo, problemy emocjonalne, zaburzenia, samotność i depresja. Skąd pochodzą, czym są i jak je badać? Czy nie stały się one częścią kultury?

Książka "Filozoficzne i psychospołeczne obrazy ludzkiej egzystencji" - Błażej Kmieciak - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Sophia. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2017 r. Cena 62.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.