pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Filozofia japońska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 252 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788323324256
ISBN: 978-83-2332-425-6
Data: 2008-10-20
43.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Filozofia japońska jest napisana w sposób przystępny, jasny i prosty, ma też wiele walorów podręcznikowych. Stanowi nie tylko kopalnię wiedzy na temat filozofów japońskich różnych okresów, lecz także poglądową historię filozofii japońskiej, bogatą zarówno w rzetelne opracowania faktograficzne, jak i interpretacyjne. Autorzy podkreślają unikatowość mentalności japońskiej, kontestując utarty stereotyp o zapożyczonych od Chińczyków, Indusów i Europejczyków stylach filozofowania Japończyków. Dostrzegają też oryginalność i koherencję japońskich systemów filozoficznych, wywodzonych z wyjątkowej kultury i tradycji Japonii, korzeniami tkwiącej wprawdzie w cywilizacyjnych zapożyczeniach z kontynentu, ale twórczo odmiennej i nowatorskiej.
Refleksja autorska wnosi zarazem wiele w zakresie interpretacyjnym. Rzuca nowe światło (...) na tradycyjne przejawy mentalności Japończyków, mającej niebagatelny wpływ na ekspansję cywilizacji japońskiej oraz jej osiągnięcia gospodarcze i polityczne. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się tego typu myślenie, jest niezwykle ważne dla zrozumienia historii kultury japońskiej, gdyż często wywodzi się jej logikę tylko z tradycji starochińskiej (konfucjanizm) i starobuddyjskiej oraz nie docenia się wkładu mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni w budowę odrębnej tożsamości kulturowej, której jądrem jest filozofia japońska.

Z recenzji prof. dr. hab. Stanisława Tokarskiego

Książka "Filozofia japońska" - H. Gene Blocker, Christopher L. Starling - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2008 r. Cena 43.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Substancja i funkcja - okładka książki

Substancja i funkcja

Ernst Cassirer
Produkty podobne:
Przewodnik po epistemologii - okładka książki

Przewodnik po epistemologii

Renata Ziemińska (red.)
Myśl, mowa i czyn - okładka książki

Myśl, mowa i czyn

Kazimierz Twardowski