pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Filozofia dowcipu. Humor jako siła napędowa umysłu
Tytuł książki:

Filozofia dowcipu. Humor jako siła napędowa umysłu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 578 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378863250
ISBN: 978-83-7886-325-0
Data: 2017-09-07
47.61  69.90  22.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Filozofia dowcipu. Humor jako siła napędowa umysłu - opis książki:

Humor i śmiech stanowią jedną z cech przynależnych wyłącznie gatunkowi ludzkiemu. Nie wszyscy jednak śmiejemy się z tych samych rzeczy, a przynajmniej uważamy je za zabawne w różnym stopniu.

Od czego zatem zależy poczucie humoru? Od inteligencji, cech wrodzonych, a może płci? Czy da się odpowiedzieć na pytanie jak działa ten proces z neuronaukowego punktu widzenia?
W swej błyskotliwej książce autorzy proponują poznawcze i ewolucyjne wyjaśnienie tego zjawiska. Ich zdaniem powstało ono w odpowiedzi na problemy, które pojawiły się z chwilą, gdy nasi praprzodkowie uzyskali możliwość nieszablonowego myślenia.

Przedstawiając swoją własną teorię analizują żarty, przy których Czytelnik nie raz się ubawi lub przynajmniej uśmiechnie, w zależności oczywiście od poczucia humoru...

Ta książka powinna znaleźć się na półce każdego poważnego badacza humoru! NEW SCIENTIST
Mieszanka lekkości i powagi, okraszona wspaniałą kolekcją dowcipów! SCIENCE
Chociaż humor w życiu człowieka odgrywa ważną rolę, jest jednocześnie bardzo tajemniczy. Po co w ogóle istnieje? Dlaczego ta kategoria doznań stanowi tak istotny element naszego życia? Kolejne pytanie: Dlaczego humor sprawia nam przyjemność? Dlaczego nie możemy po prostu odbierać żartów bez żadnych uczuć towarzyszących? I dlaczego się śmiejemy, (a nie odbija nam się ani nie drapiemy się za uszami), gdy widzimy lub słyszymy coś śmiesznego? /fragment książki/
Matthew M. Hurley - pracownik naukowy Center for Research on Concepts and Cognition (Ośrodka Badań nad Pojęciami i Poznaniem) na Indiana University, gdzie współpracuje z Douglasem Hofstadterem.

Daniel C. Dennett - amerykański filozof i kognitywista, kierujący Center for Cognitive Studies na Tufts University. Autor bestsellerowej książki Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia (CCPress 2015).

Reginald B. Adams Jr. - profesor psychologii na Uniwersytecie Stanowym w Pensylwanii, autor ponad 50 publikacji poświęconych emocjom u człowieka i komunikacji niewerbalnej.

Książka "Filozofia dowcipu. Humor jako siła napędowa umysłu" - Matthew M. Hurley, Daniel C. Dennett, Reginald B. Adams jr. - oprawa miękka - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 578 stron i została wydana w 2017 r. Cena 47.61 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]