pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia
Tytuł książki:

Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia

Autor książki:

Daniel C. Dennett

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 740 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378861133
ISBN: 978-83-7886-113-3
Data: 2015-02-26
Cena wydawcy: 99.90 złpozycja niedostępna

Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia - opis książki:

W jaki sposób jasno i nieszablonowo myśleć o najciekawszych problemach filozoficznych?

Czy możemy wyjaśnić świadomość i wolną wolę?

Jaka jest rola wyobraźni w refleksji filozoficznej?

Daniel C. Dennett, jeden z najbardziej znanych i błyskotliwych żyjących filozofów, przystępnie i z poczuciem humoru przedstawia swoje najważniejsze pomysły dotyczące znaczenia, ewolucji, świadomości i wolnej woli. Co równie istotne, interdyscyplinarne rozważania Dennetta obejmują nie tylko filozofię, lecz również biologię, psychologię, informatykę oraz fizykę. Szczególną uwagę zwraca on na niebezpieczeństwa związane z myśleniem o wspomnianych problemach, na które narażeni są zarówno początkujący, jak i doświadczeni filozofowie. Dennett twierdzi, że wszyscy jesteśmy skazani na popełnianie błędów, gdy próbujemy znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania filozoficzne. Oferuje nam on jednak nieocenioną pomoc w tym zadaniu - kilkadziesiąt narzędzi, które umożliwią nam jasno i oryginalnie myśleć o tych pytaniach. Zdecydowana większość narzędzi opisywanych przez Dennetta to jego dzieła, pozostałe są dobrze znane filozofom od wieków, a działanie ich wszystkich zostało w pasjonujący sposób pokazane w kontekście najciekawszych problemów filozoficznych. Autor zwraca również uwagę, w jaki sposób nie należy używać tych narzędzi, a także ostrzega nas, które z popularnych narzędzi do myślenia są wadliwe.

Daniel C. Dennett jest profesorem filozofii na Uniwersytecie Tufts, gdzie kieruje Center for Cognitive Studies. Laureat licznych nagród i stypendiów. Autor kilkunastu książek i kilkuset artykułów naukowych, opublikowanych w najbardziej prestiżowych czasopismach. Jeden z najbardziej cenionych ekspertów zajmujących się problemami świadomości i wolnej woli. W 2014 roku nakładem Copernicus Center Press ukaże się książka Inside Jokes (polski tytuł?), której jest on współautorem.

Książka "Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia" - Daniel C. Dennett - oprawa twarda - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 740 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]