pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Film - ciało - historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych

Autor książki:

Karol Jachymek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 754 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788365155108
ISBN: 978-83-6515-510-8
Data: 2017-07-28
Cena wydawcy: 50.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Film - ciało - historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych.

"Rozprawa Karola Jachymka jest niezwykle rzetelnym tekstem o filmie polskim lat sześćdziesiątych, dającym z jednej strony bardzo szeroką panoramę tego zjawiska, z drugiej zaś szereg pogłębionych i ciekawych analiz [...]. Lata sześćdziesiąte definiowane przez film tego okresu jawią się - czego jak dotąd w piśmiennictwie poświęconym historii filmu zdecydowanie brakowało - jako epoka w istocie zróżnicowana i pełna wewnętrznych napięć".

prof. Barbara Głębicka-Giza
"Karolowi Jachymkowi udała się sztuka trudna - powiedział coś nowego o epoce, która doczekała się już mnóstwa opracowań i jest (pozornie) świetnie znana i naukowo rozpoznana. Praca ta skutecznie dowodzi, że można jeszcze odnaleźć w latach sześćdziesiątych dzieła i twórców zapomnianych lub konsekwentnie pomijanych, a także zinterpretować twórczość filmową sprzed pół wieku w sposób nowatorski i otwierający nieeksplorowane dotychczas pola i obszary badawcze".

prof. Arkadiusz Lewicki

Książka "Film - ciało - historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych" - Karol Jachymek - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe. Książka posiada 754 stron i została wydana w 2016 r.