pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Fenomen turystyki industrialnej
książka:

Fenomen turystyki industrialnej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Akademia Humanistyczna im Aleksandra Gieysztora
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 82 s.
Wymiar: 160x220 mm
EAN: 9788375490435
ISBN: 978-83-7549-043-5
Data: 2012-05-18
pozycja niedostępna

Fenomen turystyki industrialnej - Bolesław Orłowski - opis książki:

Turystyka industrialna jest zjawiskiem nowym, szczególnie w Polsce. Budzi coraz większe zainteresowanie, stając się znaczącym działem turystyki poznawczej. Poświęca się jej coraz więcej uwagi w środkach masowego przekazu. Zaczyna się ją uwzględniać w programach uczelni przygotowujących kadry fachowców do obsługi turystyki, stającej się - także i u nas - coraz ważniejszą dziedziną gospodarki narodowej. Brak wszakże dotychczas w języku polskim monografii ujmującej w sposób uporządkowany całość związanej z tym nowym zjawiskiem problematyki.

Wypełnieniu tej luki ma posłużyć właśnie ta książka. Napisałem ją głównie z myślą o wykładach, jakie prowadzę od 2006 r. w Ciechanowie, na Wydziale Turystyki, Hotelarstwa i Promocji Środowiska Akademii Humanistycznej imienia Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Porządkując i systematyzując wiedzę związaną z dziedzictwem przemysłu, techniki i inżynierii budowlanej i jego rolą edukacyjną ma ułatwiać życie moim słuchaczom, a także dostarczyć kluczowych wiadomości z tej dziedziny wszystkim zainteresowanym.

Wygląda na to, że terminturystyka industrialna" już się przyjął i upowszechnił w języku polskim. Zapewne puryści nie będą tym zachwyceni, ale wydaje się to zgodne z duchem epoki. Posługuję się więc nim - uznając wszelki opór przeciwko neologizmom aktualnej globalnej rzeczywistości za daremny - zwłaszcza, że najbliższa memu sercu alternatywaturystyka w obiektach poprzemysłowych, również nie budzi, ze względów językowo-konstrukcyjnych, zbytnio mego entuzjazmu...

Publikacja powstała we współpracy z Ciechanowskim Towarzystwem Naukowym.

Książka „Fenomen turystyki industrialnej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademia Humanistyczna im Aleksandra Gieysztora.

Książka posiada 82 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Fenomen turystyki industrialnej"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Jarmarki Poleskie - próba aktywizacji - okładka książki
Jarmarki Poleskie - próba aktywizacji życia gospodarczego Wojciech Śleszyński, Anna Włodarczyk (oprac.)
Nasze nazwiska - okładka książki
Nasze nazwiska Andrzej Karlikowski