pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Fenomen Chin. Wybrane problemy polityki wewnętrznej i zagranicznej Chińskiej

Autor książki:

Małgorzata Pietrasiak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788375251593
ISBN: 978-83-7525-159-3
Data: 2009-08-27
Cena wydawcy: 23.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W książce tej z jednej strony – nawiązano do nacjonalizmu chińskiego, cywilizacyjnego oddziaływania Chin na południowych sąsiadów, różnic kulturowych determinujących działalność gospodarczą czy stosunkiem studentów chińskich do języków obcych i zachodniej kultury, z drugiej strony – poruszono bardziej pragmatyczne kwestie związane z rolnictwem chińskim, militaryzacją i energią w kontekście stosunków z państwami arabskimi.
Chiny znów stają się Państwem Środka eksportującym swą kulturę i cywilizację, myśl techniczną i towary. W globalizującym się świecie coraz częściej wymieniane są wśród dwóch – trzech najważniejszych graczy międzynarodowych. Obecnie trudno wyobrazić sobie rozwiązanie problemów globalnych i konfliktów zagrażających bezpieczeństwu światowemu bez udziału Chin.

Książka "Fenomen Chin. Wybrane problemy polityki wewnętrznej i zagranicznej Chińskiej" - Małgorzata Pietrasiak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2007 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]