pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Felietony diabelskie

Autor książki:

Marek Zając

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 146x202 mm
EAN: 9788327701220
ISBN: 978-83-2770-122-0
Data: 2015-10-26
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ironiczne, inteligentne, dające do myślenia. Bóg nazywany "Nieprzyjacielem", Jezus zwykłym "Cieślą", a papież "oberklechą"? Autor w przewrotny sposób opisuje rzeczywistość, nazywając Polskę "nadwiślańskim krajem wariatów".

Mnóstwo satyry, karykatury i błyskotliwego dowcipu z piekła rodem. Znasz "Listy starego diabła do młodego" C.S. Lewisa? Jeśli tak, musisz sięgnąć także po "Felietony diabelskie". Jeśli nie, już teraz poznaj demona Krętacza i jego szatańskie pomysły bezczelnie drwiące z człowieka zwanego "pacjentem".

Marek Zając - znany i ceniony dziennikarz, redaktor oraz prezenter telewizyjny. Pisał dla "Przekroju", "Polska. The Times" i "Tygodnika Powszechnego", z którym związany jest do dziś. W TVP prowadzi m.in. program "Między Ziemią a Niebem".

Patronat:
Tygodnik Powszechny

Książka "Felietony diabelskie" - Marek Zając - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-12-29
Felietony diabelskie Marka Zająca, to ironiczne i inteligentnie napisane listy, starego diabła do młodego. Pełne satyry, karykatury i dowcipu ukazują całą prawdę współczesnego człowieka. Marek Zając to ceniony dziennikarz, oraz prezenter telewizyjny m.in. w TVP prowadzi program „Między Ziemią a Niebem”. W swojej książce opisał boskie i ludzkie postaci np. Bóg nazywany jest „Nieprzyjacielem”, Jezus „Cieślą”, a Papież „Oberklechą”, zaś człowieka nazywa „Pacjentem”. Przytoczę tutaj fragment jednego z listów: „Są różne rodzaje nienawiści, jest nienawiść spowodowana gniewem, albo nienawiść karmiąca się zazdrością (bywa wyjątkowo oporna), jak też nienawiść wywodząca się z upokorzenia – przejawiająca się żądzą odwetu- oko za oko i ząb za ząb, a u nas jest cała szczęka za ząb…” Czyż to nie prawda?
Autor w trochę przewrotnej formie, ale jakże prawdziwie, ukazuje rzeczywistość. Nie potrafimy się liczyć z innymi, na pierwszym miejscu stoi własne „Ja” i moje potrzeby. Nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jak dzisiejszy świat potrafi działać na naszą podświadomość, a także naszych dzieci produkując m.in. klocki Lego, czy plastikowe kucyki, które przerobiono na jednorożce, aby pośród małych dziewczynek tworzyć ideologię New Age i kult Lucyfera. Przewrotnie jesteśmy kuszeni przez szatana widząc żebraka, bezdomnego, chorego, więźnia, alkoholika czy narkomana. Po co masz się dzielić z brudasem i swoim dzieciom od ust odejmować? A dlaczego masz na ulicy podchodzić do leżącego – pewnie pijak lub narkoman. Albo mówi, że głodny – to niech się weźmie za porządną pracę, a potem wracamy do swojego domu, zamykamy się na klucz i ani nam przez myśl nie przejdzie, że tamten człowiek potrzebujący to Chrystus. Taka jest nasza mentalność.
Autor w sposób dowcipny i błyskotliwy wytknął nam nasze wady narodowe drwiąc z człowieka. Książka w miękkiej oprawie, zawiera 269 stron i ponad 80 listów do szatana, nazywając go „Drogim Piołunem”.
Pierwsza strona książki to fotografia autora – Marka Zająca, któremu figlarnie dorysowano rogi i ogon. Uważam, że książka jest godna polecenia i uwagi dla każdego Chrześcijanina, aby poznał swoje wady i ułomności, a także poprawił się póki jest jeszcze czas.
skomentuj opinię/recenzję [+]