pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Fascynująca medycyna / Fascynująca fizyka / Fascynująca matematyka....
książka:

Fascynująca medycyna / Fascynująca fizyka / Fascynująca matematyka. PAKIET 3 KSIĄŻEK

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 832 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788311130319
ISBN: 978-83-1113-031-9
Data: 2014-04-30
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Fascynująca medycyna / Fascynująca fizyka / Fascynująca matematyka. PAKIET 3 KSIĄŻEK - Anne Rooney - opis książki:

Fascynująca medycyna Książka w przystępny sposób prezentuje historię medycyny od zarania dziejów do najnowszych osiągnięć technologii. Poszerzone opisu doczekały się choroby takie jak dżuma i kiła odkrycie wirusów i bakterii a także historia zawodu chirurga od niewyspecjalizowanych znachorów przez rzemieślników i cyrulików aż po dzisiejsze roboty chirurgiczne. Autorka przybliża znane choroby który dotykały świata w ostatnich dziesięcioleciach m.in. wirusy ptasiej grypy choroba szalonych krów. Dokładnie opisuje też rozwój fascynującej dziedziny jaką jest transplantologia. Autorka nie omija też odkryć kluczowych dla dzisiejszej medycyny - techniki dezynfekcji i znieczulenia. Podsumowując należy jednak uznać że książka ta nie jest w żadnym razie leksykonem a jedynie wybiórczą i ciekawą opowieścią o wybranych elementach historii medycyny. Fascynująca fizyka Anne Rooney przedstawia historię fizyki od starożytnych odkryć do dzisiejszych wynalazków. Ujawnia tajemnice rządzące wszechświatem i zabiera czytelnika w podróż od narodzin fizyki i astronomii do najnowszych osiągnięć techniki. Książka nie jest leksykonem a jedynie wybiórczą i ciekawą opowieścią o wybranych elementach historii fizyki. Fascynująca matematyka Barwne i fascynujące kompendium wiedzy na temat dziejów królowej nauk - od najdawniejszej starożytności aż do czasów współczesnych. Od staroegipskiej geometrii do teorii prawdopodobieństwa i rozmaitych rodzajów logiki. Od Euklidesa do Gaussa Riemanna i Russella. Od prymitywnych liczydeł do komputerów. Na starannie dobranych przykładach książka pokazuje lub przypomina jak dokonywać obliczeń wybranych wartości i tłumaczy czemu one służą. Zawiera wzory rysunki objaśnienia oraz ilustracje graficzne a także zdjęcia i cytaty zaczerpnięte z wypowiedzi najznakomitszych matematyków. Znajdziemy w niej wiele ciekawostek i anegdot dzięki którym najsłynniejsi matematycy - znani prawie wyłącznie jako patroni wzorów i definicji - stają się nam bliżsi. Sama matematyka zaś - określona precyzyjniej - staje się arytmetyką algebrą analizą matematyczną geometrią logiką statystyką stereometrią teorią gier teorią liczb lub trygonometrią.

Książka „Fascynująca medycyna / Fascynująca fizyka / Fascynująca matematyka. PAKIET 3 KSIĄŻEK” - oprawa miękka - Wydawnictwo Bellona.

Książka posiada 832 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Fascynująca medycyna / Fascynująca fizyka / Fascynująca matematyka...."