pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Europejski lider wzrostu. Polska droga od ekonomicznych peryferii...
książka:

Europejski lider wzrostu. Polska droga od ekonomicznych peryferii do gospodarki sukcesu

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 444 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381750974
ISBN: 978-83-8175-097-4
Data: 2020-02-12
49.99  69.90  19.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Europejski lider wzrostu. Polska droga od ekonomicznych peryferii do gospodarki sukcesu - Marcin Piątkowski - opis książki:

Dlaczego niektóre kraje są bogate, a inne biedne? I dlaczego jedne kraje potrafią wydobyć się z gospodarczego zacofania, a inne tkwią w biedzie? Autor poszukuje i udziela odpowiedzi na te pytania na przykładzie Polski i jej bezprecedensowego sukcesu gospodarczego w ciągu ostatnich 30 lat. Pokazuje, że po 1989 roku Polska osiągnęła najszybsze tempo wzrostu w Europie i jedno z najszybszych na świecie. Dzięki temu w ciągu życia zaledwie jednego pokolenia dołączyła do wąskiej grupy krajów o wysokim poziomie dochodów i wkroczyła w swój nowy złoty wiek. Autor analizuje także przyczyny wcześniejszego wielowiekowego zacofania Polski i podkreśla kluczową rolę inkluzywnych instytucji, kultury, idei i indywidualności jako źródeł polskiego sukcesu po 1989 roku. Ponadto wskazuje na zagrożenia dla dalszego rozwoju i proponuje nowy model wzrostu dla Polski, który pozwoliłby jej po raz pierwszy w historii dogonić Zachód. "Mistrzowska analiza transformacji socjoekonomicznej w Polsce" - pisze o książce prof. Grzegorz W. Kołodko. "Piątkowski napisał książkę pełną nadziei, wyznaczającą dalszy kierunek dla Polski i innych gospodarek znajdujących się w podobnej sytuacji" - stwierdza prof. Dani Rodrik z Uniwersytetu Harvarda. Były główny ekonomista Banku Światowego, prof. Justin Yifu Lin z Uniwersytetu Pekińskiego, konstatuje: "Piątkowski analizuje niedawny sukces Polski, która za życia jednego pokolenia wydźwignęła się z relatywnej biedy i osiągnęła status kraju zamożnego". Prof. Olivier Blanchard, były główny ekonomista MFW, konkluduje, że książka jest "pełna trafnych spostrzeżeń i wniosków dla ekonomii rozwoju", a jej lektura to "prawdziwa przyjemność". Prof. Marcin Piątkowski - starszy ekonomista w Banku Światowym oraz adiunkt w Akademii Leona Koźmińskiego. Anglojęzyczne wydanie książki ukazało się w 2018 r. nakładem Oxford University Press pod tytułem Europe s Growth Champion. Insights from the Economic Rise of Poland. Mecenasem Wydania książki jest PKO Bank Polski.

Książka „Europejski lider wzrostu. Polska droga od ekonomicznych peryferii do gospodarki sukcesu” - oprawa twarda - Wydawnictwo POLTEXT.

Książka posiada 444 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Europejski lider wzrostu. Polska droga od ekonomicznych peryferii..."
Produkty podobne:
Wiedza a wzrost gospodarczy - okładka książki
Wiedza a wzrost gospodarczy Leszek Zienkowski (red.)
Modele rozwoju gospodarczego dla - okładka książki
Modele rozwoju gospodarczego dla Polski w dobie... Marian Noga, Magdalena K. Stawicka (red.)
Polityka strukturalna Unii Europejskiej - okładka książki
Polityka strukturalna Unii Europejskiej stymulatorem... Bogdan Ekstowicz, Marek J. Malinowski