pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Etyka zawodu adwokata. Regulamin wykonywania zawodu adwokata
Tytuł książki:

Etyka zawodu adwokata. Regulamin wykonywania zawodu adwokata

Autor książki:

Wojciech Bergier, Jakub Jacyna

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2015
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 266 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788325550653
ISBN: 978-83-2555-065-3
Data: 2015-01-28
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Regulamin urzędowania sądów powszechnych
Regulamin urzędowania sądów powszechnych 158.94 zł pozycja dostępna!

Etyka zawodu adwokata. Regulamin wykonywania zawodu adwokata. Komentarz praktyczny, orzecznictwo, wzory i kazusy to publikacja podejmująca niezwykle ważną i zarazem interesującą problematykę działalności podejmowanej przez adwokata od momentu rozpoczęcia praktyki adwokackiej do zakończenia współpracy adwokata z klientem.

Część I niniejszej publikacji została podzielona na rozdziały, w których omówiono następujące zagadnienia m.in.: Rozpoczęcie praktyki adwokackiej (m.in.: oczekiwania dzisiejszych klientów, kontrowersje wobec specjalizacji adwokatów), Kontakt z klientem (m.in.: sztuka rozmowy z nowym klientem, przygotowanie klienta do wizyty w sądzie), Koszty adwokackie (m.in.: rozliczanie spraw z urzędu, umowa z klientem na obsługę prawną, dochodzenie roszczeń finansowych od klienta), Wstąpienie adwokata do sprawy (m.in.: specyfika pomocy prawnej osobie tymczasowo aresztowanej lub umieszczonej w zakładzie leczniczym, ogólne zasady prowadzenia spraw z urzędu), Reprezentowanie klienta w sądzie (m.in.: niestawiennictwo, dziesięć zasad przesłuchania na sali sądowej, immunitet adwokacki a odpowiedzialność za naruszenie dó osobistych, tajemnica adwokacka), Adwokat w relacjach z prasą (m.in.: zasady komentowania bieżących wydarzeń i zapadłych orzeczeń), Adwokat w postępowaniu apelacyjnym (m.in.: adwokat wobec sądowej porażki, apelacja wobec absencji klienta, przygotowanie klienta do rozprawy apelacyjnej), Adwokat w postępowaniu kasacyjnym (m.in.: zakres pełnomocnictwa w sprawach z urzędu, odmowa sporządzenia kasacji, wypowiedzenie pełnomocnictwa klientowi z urzędu), Zakończenie współpracy adwokata z klientem (m.in.: wydanie dokumentów, końcowe rozliczenie sprawy).

Niezwykle funkcjonalnym atutem publikacji jest przegląd orzecznictwa zamieszczony w każdym rozdziale, który zawiera najistotniejsze orzeczenia, mające dużą doniosłość dla praktyki adwokackiej.

Część II to niezwykle praktyczny element tej publikacji a mianowicie kazusy, czyli przykładowe zadania/stany faktyczne wraz z analizą danej sprawy i rozwiązaniem. Niniejsze opracowanie zawiera 3 kazusy dotyczące: zasad wypowiedzenia klientowi upoważnienia do obrony i konsekwencji z tym związanych, przestrzegania zasad koleżeńskości i norm etycznych przez adwokatów w sytuacji ewidentnego konfliktu interesów w postępowaniu sądowym, publicznych wystąpień adwokata.

W prezentowanym opracowaniu wyróżniono ponadto istotne informacje z punktu widzenia praktyka, wiele przykładowych stanów faktycznych oraz wzory pism procesowych, które zostały oznaczone jako "Ważne dla praktyki".

W publikacji zostały także zamieszczone następujące wzory pism procesowych takie jak m.in.: wezwanie adwokackie; umowa o zastępstwo procesowe; wyznaczenie obrońcy z urzędu; wniosek do sądu o wyznaczenie innego właściwego miejscowo pełnomocnika z urzędu; listy obrońcy wyznaczonego z urzędu do skazanego; oświadczenie woli klienta o nie wnoszeniu apelacji; apelacja; opinia pełnomocnika wyznaczonego z urzędu o braku podstaw do wniesienia środka prawnego; skarga kasacyjna.

Prezentowana publikacja jest skierowana przede wszystkim do adeptów zawodu prawniczego - adwokatów, którzy na jej podstawie mogą uporządkować posiadaną przez siebie wiedzę, zrewidować poglądy na stosowane przez siebie techniki pracy i reprezentacji klientów. Jest to także pozycja bardzo przydatna dla aplikantów adwokackich, którzy przed praktycznym wykonywaniem przyszłego zawodu powinni zdobyć wiedzę na temat charakteru podejmowanej działalności, a także etyki oraz regulaminu wykonywania zawodu adwokata. Publikacja ta adresowana jest także dla studentów prawa, wiążących swą przyszłość z zawodem adwokata.

Książka "Etyka zawodu adwokata. Regulamin wykonywania zawodu adwokata" - Wojciech Bergier, Jakub Jacyna - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 266 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Wojciech Bergier, Jakub Jacyna - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: