pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Estetyka prawa
Tytuł książki:

Estetyka prawa

Autor książki:

Kamil Zeidler

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 130x220 mm
EAN: 9788378657811
ISBN: 978-83-7865-781-1
Data: 2019-03-12
57.25  63.00  5.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka poświęcona jest poszukiwaniom piątego działu filozofii prawa, który - obok ontologii prawa, epistemologii prawa, logiki i etyki prawniczej - uzupełnia jej przestrzenie badawcze analogicznie do filozofii ogólnej. Okazuje się bowiem, że estetyczne aspekty prawa mogą mieć praktyczne znaczenie we wszystkich jego pięciu fenomenach, czyli: tworzeniu, obowiązywaniu, przestrzeganiu, stosowaniu i wykładni. Co więcej, estetyka prawa wpływa także na kształtowanie świadomości prawnej i postaw wobec prawa. Całość wywodu została uporządkowana tak, że wyróżniono zewnętrzne i wewnętrzne ujęcia estetyki prawa oraz zreferowano zagadnienie prawa jako narzędzia estetyzacji. To wszystko poparte jest wieloma przykładami zaczerpniętymi ze świata kultury i sztuki.

Przygotowywana przez wiele lat książka Kamila Zeidlera stanie się wkrótce wydarzeniem naukowym w skali interdyscyplinarnej, nie tylko w Polsce. Jej doniosłe walory wynikają z szerokich horyzontów badawczych autora, jego ogromnej erudycji w zakresie filozofii prawa, estetyki czy dziejów sztuki europejskiej. Zdumiała mnie obfitość i jakość ilustracji skutecznie dopełniających rozważania autora.

z recenzji prof. Juliusza A. Chrościckiego
Książka pozwala czytelnikowi nie tylko dowiedzieć się bardzo wiele o relacji prawa do rozmaitych wymiarów kultury i sztuki, lecz przede wszystkim stwarza rzadką okazję, aby towarzyszyć autorowi w przecieraniu nowych, fascynujących ścieżek filozofii prawa.

z recenzji prof. Tomasza Pietrzykowskiego

Książka "Estetyka prawa" - Kamil Zeidler - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2018 r. Cena 57.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]