pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Endokrynologia wieku rozwojowego - co nowego?
książka:

Endokrynologia wieku rozwojowego - co nowego?

Dane szczegółowe:
Wydawca: Cornetis
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 308 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788361415015
ISBN: 978-83-6141-501-5
Data: 2012-05-08
Cena wydawcy: 64.00 złpozycja niedostępna

Endokrynologia wieku rozwojowego - co nowego? - Maria Rybakowa - opis książki:

Prezentowana Endokrynologia wieku rozwojowego - co nowego " pomyślana jest jako uzupełnienie znajdujących się na rynku wydawniczym podręczników endokrynologii. Bardzo szybki rozwój nauk, w tym nauk medycznych sprawia, że zachodzi nieustająca potrzeba uzupełniania naszej wiedzy. Przygotowanie podręcznika obejmującego całość wiedzy w danej dziedzinie zajmuje wiele czasu, dlatego nie zawsze może on spełniać formułęco nowego ". Racjonalne wydaje się więc okresowe wydawanie pozycji uzupełniających te podstawowe.

Niektóre fragmenty w niniejszym opracowaniu mogą budzić pewien niedosyt, a wiele zagadnień zostało jedynie zasygnalizowanych. Niektóre poruszone problemy są jeszcze przedmiotem dyskusji, nie zawsze więc można było podać ostateczne wnioski. Dotyczy to między innymi witaminy D, której zastosowanie jako leku modulującego procesy autoimmunizacji i być może korzystnego np. w prewencji cukrzycy typu 1 - musi uwzględniać to, że jej metabolity są bardzo aktywne biologicznie i ich nadmiar, zwłaszcza u osób z nadwrażliwością na ich działanie, może powodować wiele niekorzystnych efektów. To wszystko wymaga dalszych badań i wyciągnięcie ostatecznych wniosków możliwe będzie dopiero za pewien czas.

Mamy nadzieję, że prezentowane przez nas opracowanie będzie przydatnym uzupełnieniem podręczników już znajdujących się na rynku.

Wprowadzenie - prof. dr hab. n med. Ewa Otto-Buczkowska

Książka „Endokrynologia wieku rozwojowego - co nowego?” - oprawa twarda - Wydawnictwo Cornetis.

Książka posiada 308 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Endokrynologia wieku rozwojowego - co nowego?"