pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Emigracja (kieszonkowe)
Tytuł książki:

Emigracja (kieszonkowe)

Autor książki:

Malcolm XD

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 110x175 mm
EAN: 9788328083721
ISBN: 978-83-280-8372-1
Data: 2021-01-27
Cena wydawcy: 13.65 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
Emigracja - okładka książki
Emigracja 25.17 zł

Debiutancka powieść najbardziej nieznanego autora w Polsce.

Malcolm XD w ciągu ostatnich kilku lat opublikował w internecie kilkadziesiąt krótkich opowiadań, które przyciągnęły ponad 2 miliony czytelników. To spod jego klawiatury wyszła kultowa już historia o Ojcu wędkarzu, która doczekała się nawet ekranizacji (scenariusz do Fanatyka napisał sam Malcolm XD, reżyserią zajął się Michał Tylka, a w filmie zagrali m.in. Piotr Cyrwus, Marian Dziędziel, Jan Nowicki czy Anna Radwan).

Emigracja to książka o młodym człowieku, który po ukończeniu małomiasteczkowego liceum decyduje się na wyjazd zarobkowy do Wielkiej Brytanii. W charakterystyczny „pastowy” sposób opowiada o jednym z najważniejszych zjawisk społecznych ostatnich dekad, które nadal nie znalazło wyrazistego odzwierciedlenia w literaturze polskiej. To opowieść o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w przygody podróży do Londynu i o samym życiu emigranta. O tirowcach, cygańskich handlarzach kamperami, anarchistach -squattersach, recydywistach ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, rosyjskich oligarchach, zubożałej angielskiej arystokracji, stulejarzach i klubach go-go.

Beware, przed Wami legenda polskiego internetu w wersji analogowej.

Książka "Emigracja (kieszonkowe)" - Malcolm XD - oprawa Miękka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 242 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Malcolm XD - autor m.in.: