pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Emigracja

Autor książki:

Malcolm XD

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 142x202 mm
EAN: 9788328066373
ISBN: 978-83-2806-637-3
Data: 2019-05-17
23.29  34.99  11.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Debiutancka powieść najbardziej nieznanego autora w Polsce.

Malcolm XD w ciągu ostatnich kilku lat opublikował w internecie kilkadziesiąt krótkich opowiadań, które przyciągnęły ponad 2 miliony czytelników. To spod jego klawiatury wyszła kultowa już historia o Ojcu wędkarzu, która doczekała się nawet ekranizacji (scenariusz do Fanatyka napisał sam Malcolm XD, reżyserią zajął się Michał Tylka, a w filmie zagrali m.in. Piotr Cyrwus, Marian Dziędziel, Jan Nowicki czy Anna Radwan).

Emigracja to książka o młodym człowieku, który po ukończeniu małomiasteczkowego liceum decyduje się na wyjazd zarobkowy do Wielkiej Brytanii. W charakterystyczny "pastowy" sposób opowiada o jednym z najważniejszych zjawisk społecznych ostatnich dekad, które nadal nie znalazło wyrazistego odzwierciedlenia w literaturze polskiej. To opowieść o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w przygody podróży do Londynu i o samym życiu emigranta. O tirowcach, cygańskich handlarzach kamperami, anarchistach -squattersach, recydywistach ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, rosyjskich oligarchach, zubożałej angielskiej arystokracji, stulejarzach i klubach go-go.

Beware, przed Wami legenda polskiego internetu w wersji analogowej.

Książka "Emigracja" - Malcolm XD - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2019 r. Cena 23.29 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Malcolm XD - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Bogom nocy równi - okładka książki

Bogom nocy równi

Sergiusz Piasecki
Bogom nocy równi - okładka książki

Bogom nocy równi

Sergiusz Piasecki
Ziemia! Ziemia! - okładka książki

Ziemia! Ziemia!

Sandor Marai
Pastrami - okładka książki

Pastrami

Malcolm XD