pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
Korzenie teatru - okładka książki
Korzenie teatru pozycja dostępna
Teatr i jego sobowtór - okładka książki
Teatr i jego sobowtór pozycja dostępna
»
»
»
El ritual y la ceremonia en la practica dramatica del Teatro del Absurdo...
»
książka:

El ritual y la ceremonia en la practica dramatica del Teatro del Absurdo en Espana

Dane szczegółowe:
Wydawca: Academica
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788362443291
ISBN: 978-83-6244-329-1
Data: 2013-05-22
Cena wydawcy: 38.85 złpozycja niedostępna

El ritual y la ceremonia en la practica dramatica del Teatro del Absurdo en Espana - Joanna Mańkowska - opis książki:

Pozycja opublikowana w całości w języku hiszpańskim jest cenną i ambitną próbą analizy oraz usystematyzowania form teatralizacji rytuału i ceremonii w dramacie i praktyce teatralnej, zjawiska bardzo istotnego i znamiennego dla współczesnego teatru. Autorce udało się wypełnić istniejącą lukę badawczą, a praca stanowi interesujący przyczynek do badań nad tendencjami i autorami hiszpańskimi w obrębie szeroko rozumianego teatru absurdu. Sięgając po tę pozycję czytelnik ma szanse zetknąć się z również z obszerną wiedzą demonstrowaną przez autorkę na temat współczesnych form teatralnych rozwijających się w różnych ośrodkach europejskich. Znakomitym ułatwieniem lektury będzie także, chwalona przez recenzentów, klarowna i przystępna kompozycja pracy oraz struktura wywodu. Precyzyjnie prezentowane i przybliżane kolejne kroki badawcze wieńczą ułatwiające porządkowanie wiedzy podsumowania przeprowadzonych rozważań.

Książka „El ritual y la ceremonia en la practica dramatica del Teatro del Absurdo en Espana” - oprawa miękka - Wydawnictwo Academica.

Książka posiada 196 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "El ritual y la ceremonia en la practica dramatica del Teatro del Absurdo..."