pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Egzorcysta

Autor książki:

William P. Blatty

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788377312506
ISBN: 978-83-7731-250-6
Data: 2017-04-10
31.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Pamiętam, jak strasznie się bałam, kiedy kończyłam przepisywać na maszynie manuskrypt naszego pierwszego przekładu Egzorcysty. Minęło prawie czterdzieści lat, a ja pracując teraz nad nową, poszerzoną wersją, bałam się jeszcze bardziej... To jest naprawdę horror wszech czasów!".

- Dagmara Chojnacka, współautorka przekładu
Georgetown w Ameryce, nieświadoma konsekwencji z pozoru niewinnej zabawy mała Regan bawi się spirytystyczną tabliczką Ouija. Nawiązuje kontakt z bytem przedstawiającym się jako Kapitan Howdy. Wkrótce w jej otoczeniu dochodzi do paranormalnych zjawisk, a dziewczynka przejawia objawy opętania. Zaniepokojona drastycznymi zmianami w zachowaniu córki oraz niewytłumaczalnymi zdarzeniami Chris Mc Neill, uwielbiana gwiazda filmowa, zabiera Regan do lekarza. Ponieważ ten niczego niepokojącego nie zauważa, zdesperowana Chris prosi o pomoc znajomego duchownego, przechodzącego poważny kryzys wiary młodego ojca Damiena Karrasa. Ten podejmuje się odprawienia egzorcyzmów. Pomocy udziela mu doświadczony, schorowany ojciec Lankester Merrin, dla którego spotkanie z demonem okazuje się nie być pierwsze. Rozpoczyna się walka o uwolnienie dziewczynki z rąk demona.

Na podstawie powieści powstał wielokrotnie nagradzany (między innymi dwoma statuetkami Akademii Filmowej) jeden z najbardziej szokujących obrazów w historii, kultowy dziś film w reżyserii Williama Friedkina.

Książka "Egzorcysta" - William P. Blatty - oprawa miękka - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2017 r. Cena 31.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.