pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przeklęty metal. Cykl Egzorcysta. Tom 1

Autor książki:

Paweł Kornew

Dane szczegółowe:
Wydawca: papierowy księżyc
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 508 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365568120
ISBN: 978-83-6556-812-0
Data: 2016-06-17
33.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Przeklęty metal otwiera nowy cykl fantasy Egzorcysta Pawła Kornewa, rosyjskiego autora znanego u nas z cyklu Przygranicze. Seria o przygodach egzorcysty Sebastiana Marta otrzymała nagrodę im. Afanasija Nikitina (nagroda za fantastykę awanturniczo-przygodową). Lektura obowiązkowa dla czytelników ceniących fantastykę ze wschodnim znakiem jakości, pełną przygód i osadzoną w niezwykle barwnym i oryginalnym uniwersum.

Dobrze wiemy, czym zajmuje się egzorcysta w naszym świecie - wypędzaniem demonów. Jednak czym może się parać w uniwersum, w którym diabły występują nagminnie i mocno dają się ludziom we znaki? Cóż, ogólnie tym samym. Ale nomen omen diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach. Bo w znanej nam rzeczywistości egzorcyści nie zakładają przecież zakonów. I nie mają konkurencji w postaci innych fachowców, zwanych egzekutorami.

A co się stanie, jeśli do egzorcyzmów zabierze się człowiek, który do żadnego zakonu nie należy, za to posiada odpowiednie zdolności? Tak, wówczas zaczynają się prawdziwe problemy i można liczyć na ciekawą historię.

Sebastian Mart, dwudziestokilkuletni zuch i samozwańczy egzorcysta, zostaje rzucony w sam środek sztormów politycznych, intryg i konfliktu zbrojnego. Musi sobie poradzić, a nie będzie łatwo! By zmienić losy wojny, powinien znaleźć pewne artefakty, lecz zadanie jest bardzo trudne i wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, ale też niesłychanej odwagi.

Książka "Przeklęty metal. Cykl Egzorcysta. Tom 1" - Paweł Kornew - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo papierowy księżyc. Książka posiada 508 stron i została wydana w 2016 r. Cena 33.83 zł. Zapraszamy na zakupy!