pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Egzorcysta

Autor książki:

William P. Blatty

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 356 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788377312629
ISBN: 978-83-7731-262-9
Data: 2019-01-24
37.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pamiętam, jak strasznie się bałam, kiedy kończyłam przepisywać na maszynie manuskrypt naszego z Jankiem Kałużą pierwszego przekładu Egzorcysty. Minęło prawie czterdzieści lat, a ja pracując teraz nad nową, poszerzoną wersją, bałam się jeszcze bardziej... To jest naprawdę horror wszech czasów!.

- Dagmara Chojnacka, współautorka przekładu

Georgetown w Ameryce, lata 70. XX wieku, dwunastoletnia Regan bawi się spirytystyczną tabliczką ouija. Nawiązuje kontakt z bytem przedstawiającym się jako Kapitan Howdy. Wkrótce w jej otoczeniu dochodzi do paranormalnych zjawisk, a dziewczynka przejawia objawy opętania. Zaniepokojona drastycznymi zmianami w zachowaniu córki oraz niewytłumaczalnymi zdarzeniami Chris Mac Neil, uwielbiana gwiazda filmowa, zabiera Regan do lekarza. Ponieważ ani ten, ani kolejni lekarze niczego nie potrafią ustalić, zdesperowana Chris prosi o pomoc znajomego duchownego, przechodzącego poważny kryzys wiary młodego ojca Damiena Karrasa. Ten podejmuje się odprawienia egzorcyzmów. Pomocy udziela mu doświadczony, schorowany ojciec Lankester Merrin, dla którego spotkanie z demonem okazuje się nie być pierwsze. Rozpoczyna się walka o uwolnienie dziewczynki z rąk demona?
Na podstawie powieści powstał wielokrotnie nagradzany (między innymi dwoma statuetkami Akademii Filmowej) jeden z najbardziej szokujących obrazów w historii, kultowy dziś film w reżyserii Williama Friedkina.
Powieść grozy bez czekania, aż wybije północ.

- The Boston Globe
Niewielu czytelników zachowa zimną krew. Egzorcysta ma się tak do innych powieści tego gatunku, jak równanie Einsteina do kolumny cyfr w rachunkach księgowych.

- New York Times Book Review
Ogromnie wciągająca lektura. Trzyma czytelnika jak w imadle godnym Poe go.

- Los Angeles Times
Cudownie pasjonująca!.

- Newsweek
Absolutnie doskonała! Blatty przekonuje, że ta straszna historia mogła zdarzyć się naprawdę.

- Cleveland Plain Dealer
Nie mogłem się oderwać od Egzorcysty do samego świtu. Wstrząsająca historia prowadząca do gwałtownego rozwiązania.

- Cosmopolitan
Powieść, która czyta się sama. Poe i Mary Shelley pewnie by przyznali, że Blatty operuje w ich wieloznacznym stanie zawieszania pomiędzy światem rzeczywistym i nadprzyrodzonym? Jeży włosy na głowie.

- Life
Niesłabnący stan napięcia.

- Publishers Weekly

Książka "Egzorcysta" - William P. Blatty - oprawa twarda - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 356 stron i została wydana w 2019 r. Cena 37.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.