pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Edukacja Prawnicza nr 2 (158) luty 2015

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 204x287 mm
EAN: 977123103315002
Data: 2015-02-28
Cena wydawcy: 17.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Drodzy Czytelnicy! Ukazanie się lutowego wydania oznacza, że połowa roku akademickiego za Wami. W tym numerze polecamy jak zwykle ciekawe artykuły, które poszerzą Waszą wiedzę oraz pomogą w zdawaniu egzaminów.

W tym roku mija 20 lat od rozpoczęcia faktycznego urzędowania ombudsmana. W 1993 r. wszedł w życie Traktat z Masstricht, na mocy którego został powołany Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich. Anna Kosińska w swoim artykule opisuje działalność rzecznika na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Poza tematem miesiąca polecamy ciekawy tekst Michała Nowakowskiego o dezinformacji w ofercie publicznej. W ostatnim czasie można zaobserwować nadużycia na rynku kapitałowym. Przyczyny tego stanu rzeczy to przede wszystkim łatwy dostęp do instrumentów finansowych oraz brak wystarczającej wiedzy społeczeństwa o tym zjawisku i możliwościach jego eliminowania. Autor artykułu dokonuje analizy przestępstwa dezinformacji w ofercie publicznej oraz prezentuje swoje wnioski i postulaty.

Przedstawiamy również kolejną serię opracowanych pytań na aplikacje. Tym razem Rafał Maciąg przygotował komentarze do pytań z zakresu prawa cywilnego z egzaminów wstępnych na aplikacje notarialną i komorniczą.

Zachęcam zatem do lektury najnowszego numeru naszego czasopisma.

Agnieszka Fiutak

Książka "Edukacja Prawnicza nr 2 (158) luty 2015" - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 48 stron i została wydana w 2015 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]