pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Ecclesiastes REPRINT. Ksiegi Salomona, króla ishraelskiego, po polsku...
książka:

Ecclesiastes REPRINT. Ksiegi Salomona, króla ishraelskiego, po polsku kaznodziejskie nazwane

Dane szczegółowe:
Wydawca: Collegium Columbinum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
EAN: 9788376240633
ISBN: 978-83-7624-063-3
Data: 2016-03-10
Cena wydawcy: 37.80 złpozycja niedostępna

Ecclesiastes REPRINT. Ksiegi Salomona, króla ishraelskiego, po polsku kaznodziejskie nazwane - opis książki:

W staropolskiej medytacji nad Biblią szczególne miejsce zajmuje Księga Koheleta czyli Eklezjastesa - ukazana w niej idea marności życia doczesnego stała się bliska dla wielu pisarzy nawiązujących do utworu na różny sposób i w różnym stopniu. Sentencja vanitas vanitatum et omnia vanitas na trwałe zakorzeniła się w poezji doby baroku, mającej obsesję ulotności ziemskiej egzystencji i nietrwałości wytworów ręki ludzkiej. Księga doczekała się też kilku całych parafraz - genialnie w latach osiemdziesiątych XVII wieku zrymował ją Stanisław Herakliusz Lubomirski, a w stuleciu kolejnym, niezbyt udolnie, autor całej rymowanej Biblii - Marcin Kurzeniecki (1769). Posiadamy też późnorenesansową parafrazę księgi - Ecclesiastesa Jana z Sanoka - tekst zapomniany przez badaczy literatury, a wart przypomnienia właśnie z tego powodu, że wpisuje się w staropolską ideę poetyckiej recepcji biblijnego Słowa. Analiza i interpretacja tego starodruku ma zaprezentować specyfikę utworu na tle tradycji literackiej. (z Posłowia).

Książka „Ecclesiastes REPRINT. Ksiegi Salomona, króla ishraelskiego, po polsku kaznodziejskie nazwane” - oprawa miękka - Wydawnictwo Collegium Columbinum.

Książka posiada 120 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ecclesiastes REPRINT. Ksiegi Salomona, króla ishraelskiego, po polsku..."