pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 348 s.
EAN: 9788382235968
ISBN: 978-83-8223-596-8
Data: 2021-02-08
Cena wydawcy: 149.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka w sposób kompleksowy opisuje jednolite pliki kontrolne obowiązujące w Polsce oraz kwestie nierozerwalnie z nimi związane - począwszy od wdrożenia struktur, a kończąc na przykładach wykorzystania ich na potrzeby wewnętrzne firmy. Autorzy przedstawiają m.in. zagadnienia związane z nową (obowiązującą od 1.10.2020 r.) strukturą będącą połączeniem ewidencji VAT i deklaracji VAT (JPK_V7M / JPK_V7K).

Mało precyzyjne przepisy oraz niedopracowane struktury wzbudzają sporo wątpliwości dotyczących rodzaju danych oraz sposobu ich prezentacji w poszczególnych strukturach. Dlatego też głównym celem opracowania jest przybliżenie podatnikom tych kwestii w oparciu o regulacje prawne, przy jednoczesnym odniesieniu się do wytycznych prezentowanych przez Ministerstwo Finansów.

W publikacji poruszone zostały także kwestie dotyczące:
- okoliczności przekazywania organom podatkowym plików JPK,
- sankcji za niedopełnienie obowiązków raportowych,
- sposobów udostępniania struktur.

Autorzy w sposób przejrzysty dzielą się z czytelnikiem zarówno wiedzą o konstrukcji poszczególnych plików JPK, jak i wątpliwościami związanymi z prawidłowym pod kątem merytorycznym udostępnianiem w nich danych. Zamieszczone w książce liczne tabele i przykłady będą stanowić pomoc w przyswojeniu podstawowej wiedzy w tym zakresie.

Ponadto czytelnicy znajdą w publikacji wskazówki dotyczące kierunku rozwoju e-raportowania w Polsce, a także podpowiedzi, co do sposobu wykorzystania plików JPK na własne potrzeby, np. audytów wewnętrznych.

W kolejnym wydaniu książki uwzględniono m.in.:
- nowe rozwiązania informatyczne,
- odpowiedzi udzielone przez Ministerstwo Finansów na pytania dotyczące poszczególnych struktur JPK,
- nową broszurę dotyczącą struktury JPK_KR,
- struktury JPK_7M i JPK_7K oraz JPK_FA_RR,
- nowe kierunki w digitalizacji podatków,

Książka "E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny" - Adam Bartosiewicz, Monika Smaga - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 348 stron i została wydana w 2021 r.