pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziwny jest ten świat. Opowieść o Waldemarze Milewiczu

Autor książki:

Honorata Zapaśnik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Otwarte
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 162x220 mm
EAN: 9788381351157
ISBN: 978-83-8135-115-7
Data: 2021-10-14
43.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W maju 2004 roku Waldemar Milewicz pojechał z ekipą do Iraku, by nakręcić czterdziesty trzeci odcinek programu Dziwny jest ten świat. Miał to być jego ostatni wyjazd. I był. Milewicz zginął podczas ostrzału samochodu polskich dziennikarzy.

Wielu nadal go pamięta i ma przed oczami dziennikarza w skórzanej kurtce, kończącego swoje relacje słowami: „Dla Wiadomości Waldemar Milewicz”.

Jakim był człowiekiem? Co pchało go w rejony wojennych konfliktów naznaczonych ludzkimi dramatami? Dlaczego tak ryzykował?

Z rozmów Honoraty Zapaśnik z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami Milewicza wyłania się barwny, pełen sprzeczności i fascynujący portret jednego z najbardziej znanych polskich reporterów i korespondentów wojennych. W czasach raczkujących mediów niezależnych stworzył program autorski, który otwierał widzów na świat. Był zawsze tam, gdzie działo się najciekawiej, a czasami najgorzej. Zaglądał do piekła, by rejestrować, a potem pokazywać innym to, z czym musieli mierzyć się ludzie w Bośni, Kosowie, Rwandzie, Kambodży, Somalii... Słuchał ich. Bo ważny był dla niego człowiek.

Prywatnie był duszą towarzystwa, rycerzem z ułańską fantazją. Kochał dobrą kuchnię, samochody i życie do utraty tchu. Był ambitny, wymagający, podziwiany i krytykowany, oceniany z zazdrością. Wierzył w swoją szczęśliwą gwiazdę, ale bał się jak każdy.

„Gdybym nie wyjeżdżał, przestałbym robić to, co lubię, i liczyć się w tej pracy. A to, co lubię robić, wiąże się z pewnym ryzykiem. Ktoś musi to zrobić. [...] Ta praca może uzależnić tak jak hazard czy alkohol”.

Książka "Dziwny jest ten świat. Opowieść o Waldemarze Milewiczu" - Honorata Zapaśnik - oprawa Twarda - Wydawnictwo Otwarte. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2021 r. Cena 43.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.