pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy

Autor książki:

Jarosław Szubrycht

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 536 s.
Wymiar: 152x212 mm
EAN: 9788308074312
ISBN: 978-83-08-07431-2
Data: 2021-09-30
52.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pierwsza kompletna biografia legendarnego artysty

Miał zostać kajakarzem lub zecerem, ale wybrał muzykę, a raczej muzyka wybrała jego. Andrzej Zaucha to jeden z największych talentów i najwspanialszych głosów w historii polskiej muzyki, wokalista obdarzony niezwykłą barwą i skalą, a także saksofonista i perkusista. Do tego – kochający mąż i ojciec, świetny przyjaciel, facet tryskający humorem, brat łata bez krzty gwiazdorstwa. Jarek Szubrycht, ceniony dziennikarz muzyczny, proponuje kompletną biografię Andrzeja Zauchy – od historii rodzinnej poprzez młodość, początki muzykowania, ogólnopolską karierę i występy zagraniczne, aż po tragiczną śmierć, na którą autor próbuje rzucić nowe światło.

„Nie szukałem sensacji, ale prawdy. Nie piszę o tragicznej, głośnej śmierci Zauchy, lecz o jego barwnym życiu, na przekór peerelowskiej szarzyźnie. O tym, skąd wziął się ten muzyczny diament, jakie wydarzenia go szlifowały i dlaczego nigdy nie zaświecił pełnym blaskiem” – mówi Jarek Szubrycht.

Opowieść o zwykłym–niezwykłym życiu Zauchy (jak w piosence C’est la vie – Paryż z pocztówki i kultowym teledysku) jest spójna, lecz wielogłosowa. Autor rozmawiał z ponad sześćdziesięcioma osobami z otoczenia artysty – od cioci, która go wychowywała, i ukochanej córki przez kolegów ze szkolnej ławy, przyjaciół i znajomych, muzyków i realizatorów, z którymi nagrywał i koncertował, autorów piosenek, które śpiewał, aż po gwiazdy estrady, z którymi dzielił scenę, współpracował i konkurował. Biografia Andrzeja Zauchy jest jednocześnie opowieścią o wyjątkowej scenie muzycznej Krakowa, balansującej pomiędzy rozrywką a jazzem, o równie barwnym, co siermiężnym PRL-u, wreszcie o życiu w trasie i o tym, co dotąd pozostawało za kulisami.

Książka "Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy" - Jarosław Szubrycht - oprawa Twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 536 stron i została wydana w 2021 r. Cena 52.35 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.