pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dzikość Jak kultury zwierzęce wychowują rodziny, tworzą piękno i osiągają pokój

Autor książki:

Carl Safina

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 580 s.
Wymiar: 132x210 mm
EAN: 9788366586727
ISBN: 978-83-6658-672-7
Data: 2021-07-07
42.34  59.90  17.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Carl Safina, jeden z najbardziej bestsellerowych i najczęściej nagradzanych autorów piszących o przyrodzie, w swojej najnowszej książce przybliża czytelnikom trzy kultury inne niż ludzkie - jak funkcjonują, dlaczego akurat tak i jak się w nich żyje.

Niektórzy twierdzą, że kultura jest osiągnięciem wyłącznie ludzkim. To nieprawda. Ta książka przedstawia trzy kultury żyjących na Ziemi istot innych niż ludzie. Jeśli jesteś kaszalotem, arą żółtoskrzydłą lub szympansem, również doświadczasz swojego życia ze zrozumieniem, że jesteś osobą w określonej społeczności. Nie definiują Cię wyłącznie twoje geny; twoja kultura jest drugą formą dziedzictwa. Otrzymujesz je od tysięcy osób, z puli wiedzy przechodzącej przez pokolenia. Możesz wychowywać młode, rozumieć, czym jest piękno, lub walczyć o pokój. Twoja kultura również ewoluuje. Zmieniający się świat wymaga dostosowywania się do nowych sytuacji, więc zdolność uczenia się, zwłaszcza uczenia się społecznego, pozwala adaptować zachowanie znacznie szybciej, niż pozwoliłby na to same geny.

Dzikość oferuje niezwykły wgląd w kultury zwierząt innych niż ludzie - poprzez spojrzenie na życie jednostek w różnych współczesnych społeczeństwach zwierzęcych. Pokazując, jak inni się uczą i są uczeni, Safina pozwala lepiej zrozumieć to, co dzieje się poza ludzkością. Dzięki reporterskiemu wglądowi w głębię dzikiego życia książka oferuje wyjątkowe spojrzenie za zasłonę życia na Ziemi i pomaga w udzieleniu odpowiedzi na najbardziej palące pytanie: czy rzeczywiście jesteśmy tutaj sami?

Książka "Dzikość Jak kultury zwierzęce wychowują rodziny, tworzą piękno i osiągają pokój" - Carl Safina - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Krytyki Politycznej. Książka posiada 580 stron i została wydana w 2021 r. Cena 42.34 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]