pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dziewczynka z Sobiboru

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bukowy Las
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
EAN: 9788380743014
ISBN: 978-83-8074-301-4
Data: 2021-10-06
33.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wstrząsająca historia spotkania w nazistowskim obozie zagłady Sobibór.
Spotkania, które zmieniło wszystko.
Niemcy, rok 1943. Hans Heigel, oficer rezerwy SS z miasteczka Osnabrck, nie rozumie ani nie wspiera polityki Trzeciej Rzeszy. Jednak z obawy przed represjami wobec rodziny zachowuje swoje poglądy wyłącznie dla siebie. Najważniejsza dla niego jest opieka nad żoną i córeczką Hanne.
Odsuwa na bok wartości za cenę spokoju, lecz jak długo uda mu się uciekać przed prawdą o okropnościach wojny?
Hans musi stawić czoło rzeczywistości w chwili, gdy spotyka go największa tragedia, jaka może spotkać ojca. Jednocześnie dowiaduje się, że zostanie wysłany do okupowanej Polski, do obozu zagłady Sobibór.
Po dotarciu na miejsce nie może już przymykać oczu na potworności, do których dochodzi w obozie. Pewnego dnia wśród więźniów wyselekcjonowanych do komór gazowych spotyka Leę, dziewczynkę łudząco podobną do ukochanej córeczki.
Nazista postanawia ocalić żydowską dziewczynkę przed śmiercią. Co dzień wymyśla nowe strategie, szuka sprzymierzeńców wśród więźniów, okłamuje przełożonych, podejmuje straszliwe decyzje, ryzykuje. Wszystko po to, aby nie pozwolić dziewczynce umrzeć.
Inspirowana dramatycznymi losami więźniów nazistowskich obozów zagłady powieść o rozdziale historii, którego nie wolno zapomnieć.
Czy ludzie są w stanie przezwyciężyć zło i dać się poprowadzić człowieczeństwu?

Książka "Dziewczynka z Sobiboru" - Franco Forte, Scilla Bonfiglioli - oprawa miękka - Wydawnictwo Bukowy Las. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2021 r. Cena 33.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]