pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziennik roku 1990

Autor książki:

Leon Janczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788360093870
ISBN: 978-83-6009-387-0
Data: 2009-07-09
21.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"...Jak wyjaśnia sam Autor: "...sprawcą publikowanych tu zapisków jest przypadek - ukazanie się na rynku, po raz pierwszy po wojnie, obszernych biurowych kalendarzy...”. Pretekstem zaś dla wydawców, by ogłosić drukiem ich skromny fragment, dotyczący roku 1990, jest rocznica obrad Okrągłego Stołu i następujących po nich wydarzeń polskiej transformacji społeczno-ustrojowej, których wynikiem było przystąpienie Polski do Unii Europejskiej.
Autor - Leon Janczak, zachęcony "obszernym biurowym kalendarzem” – z godną podziwu wytrwałością, począwszy od lat młodości, przez całe życie prowadził w swoich terminarzach na bieżąco codzienne zapiski, bez znajomości następstwa zdarzeń, "nie wiedząc, co będzie za miesiąc, za rok, za 10 lat”. W ten sposób powstał kronikarski zapis kilku dziesięcioleci polskiej historii najnowszej, zawierający nie tylko przebogatą warstwę faktograficzną, ale też interesujące, sporządzane bez dystansu czasu opinie i spostrzeżenia Autora - ludowca "z krwi i kości”, osoby znającej i czującej niuanse polityki, mającej własne w niej doświadczenia, wnikliwego obserwatora, trzeźwo patrzącego na otaczającą rzeczywistość.
Dzienniki Leona Janczaka to niezwykłe świadectwo historii, poruszające różne aspekty życia społecznego, politycznego i ekonomicznego zarówno w skali ogólnokrajowej, jak i makroekonomicznych procesów. Zapiski te odnotowane zostały przez człowieka znanego i docenianego w środowisku ludowców, który wiele w życiu doświadczył...".

Z przedmowy dr Janusza Gmitruka i dr Czesława Siekierskiego

Książka "Dziennik roku 1990" - Leon Janczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2009 r. Cena 21.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.