pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziecko Rosemary

Autor książki:

Ira Levin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 308 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788377313725
ISBN: 978-83-7731-372-5
Data: 2021-03-23
41.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Lata sześćdziesiąte XX wieku, Nowy Jork. Świeżo upieczone małżeństwo, Rosemary i Guy Woodhouse owie, decydują się na wynajem apartamentu w Bramford, jednej ze starych, luksusowych kamienic, i to mimo złej sławy, z jakiej słynie ten budynek. Szybko zaprzyjaźniają się z sąsiadami, Castevetami, którzy wykazują niezwykłe zainteresowanie młodą parą. Po pewnym czasie Guy, początkujący aktor, dostaje wymarzoną rolę, a zaraz potem para decyduje się na dziecko. Rosemary zachodzi w ciążę podczas suto zakrapianego przyjęcia u Castevetów. Niemal od samego początku dręczą ją koszmary i halucynacje, dokucza jej uporczywy ból brzucha, a wokół niej zaczynają się dziać niewytłumaczalne zjawiska. Rosemary podejrzewa, że jej sąsiedzi nie są tym, za kogo się podają...

Dziecko Rosemary to jedna z najsłynniejszych powieści grozy wszech czasów. Napisana w surowym, oszczędnym stylu, z niespieszną, misternie skonstruowaną fabułą i mistrzowsko budowanym napięciem została zekranizowana przez Romana Polańskiego. Filmowa wersja Dziecka Rosemary z popisową rolą Mii Farrow i niezapomnianą ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Krzysztofa Komedę, stanowi dziś kanoniczne dzieło w swoim gatunku.

Najnowsze, ilustrowane wydanie książki w nowym tłumaczeniu Janusza Ochaba zawiera dodatkowo posłowie znawcy literatury grozy i krytyka filmowego, Bartosza Czartoryskiego.

Książka "Dziecko Rosemary" - Ira Levin - oprawa twarda - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 308 stron i została wydana w 2021 r. Cena 41.11 zł. Zapraszamy na zakupy!