pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy
Tytuł książki:

Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy

Autor książki:

Edith Sheffer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
EAN: 9788366381490
ISBN: 978-83-6638-149-0
Data: 2019-09-03
30.20  44.90  14.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Hans Asperger był uznanym wiedeńskim psychiatrą, który w uniwersyteckiej klinice dziecięcej badał osoby z zaburzeniami umysłowymi. Brał również udział w nazistowskiej akcji mordowania niepełnosprawnych dzieci. Dbał o higienę rasową w III Rzeszy.

Reżim nazistowski sortował ludzi według rasy, religii i kondycji fizycznej. Nazistowscy psychiatrzy wybierali dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju, zwłaszcza z autyzmem. Asperger i jego koledzy starali się je przekształcać w produktywnych obywateli Rzeszy. Te, które uznali za nieuleczalne, wysyłano do kliniki Spiegelgrund, a następnie zabijano.

Dzieci Aspergera to przejmująca książka o tym, co człowiek może zrobić drugiemu - słabszemu. To również opowieść o człowieku wplątanym w morderczą ideologię i historia początków badań nad autyzmem, która zmusza do rozważań nad dziedzictwem hitlerowskiej nauki.

***
Edith Sheffer jest historyczką zajmującą się Niemcami i Europą Wschodnią. Pracuje w Instytucie Studiów Europejskich na University of California w Berkeley.

Książka "Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy" - Edith Sheffer - oprawa miękka - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: