pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Działalność ubezpieczeniowa w Polsce po implementacji dyrektywy Solvency...
książka:

Działalność ubezpieczeniowa w Polsce po implementacji dyrektywy Solvency II. Problematyka prawna

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 324 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375569728
ISBN: 978-83-7556-972-8
Data: 2017-11-09
64.03  75.00  10.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Działalność ubezpieczeniowa w Polsce po implementacji dyrektywy Solvency II. Problematyka prawna - Wioleta Baranowska-Zając - opis książki:

W książce "Działalność ubezpieczeniowa w Polsce po implementacji dyrektywy Solvency II. Problematyka prawna" przedstawiono analizę przepisów Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej w kontekście uwarunkowań wewnętrznego rynku ubezpieczeniowego Unii Europejskiej, kształtowanych obecnie przez regulacje dyrektywy 2009/138/WE z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Solvency II).

Analiza polskich i unijnych regulacji prawnych ma na celu ustalenie zakresu zmian dotyczących prawnych uwarunkowań działalności ubezpieczeniowej, jakie wynikają z wdrożenia dyrektywy Solvency II do polskiego porządku prawnego oraz ocenę wpływu rozwiązań Solvency II na warunki działalności ubezpieczeniowej w Polsce.

W związku z wprowadzeniem tych przepisów działalność ubezpieczeniowa w Polsce poddana została wielu nieznanym dotychczasowej praktyce funkcjonowania zakładów ubezpieczeń uwarunkowaniom prawnym, wynikającym z dyrektywy Solvency II, jednak nie wszystkie z nich polski ustawodawca implementował w zgodzie z dyrektywą. Tym samym niektóre uwarunkowania działalności ubezpieczeniowej wykraczają poza wyznaczone dyrektywą ramy harmonizacyjne, a w pewnych przypadkach nawet poza założenia idei harmonizacji w ramach Unii Europejskiej regulacji prawnych dotyczących działalności przedsiębiorstw ubezpieczeniowych.

Książka „Działalność ubezpieczeniowa w Polsce po implementacji dyrektywy Solvency II. Problematyka prawna” - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu.

Książka posiada 324 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Działalność ubezpieczeniowa w Polsce po implementacji dyrektywy Solvency..."
Produkty podobne:
Elastyczny czas pracy - okładka książki
Elastyczny czas pracy Krzysztof Stefański