pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dymensjonalna diagnoza rozwoju dziecka
Tytuł książki:

Dymensjonalna diagnoza rozwoju dziecka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Centrum Metody Krakowskiej
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 210x147 mm
EAN: 9788364957659
ISBN: 978-83-6495-765-9
Data: 2021-04-27
69.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dymensjonalna diagnoza rozwoju dziecka - opis książki:

Książka ma charakter fundamentalny zarówno z uwagi na swoją wartość naukową, jak i praktyczną. Stanowi wyjątkowo syntetyczny i esencjonalny wykład na temat wielowymiarowej diagnozy, zwanej dymensjonalną, zaburzeń rozwojowych z zakresu autyzmu, zespołu Aspergera i dysleksji, pokazuje miejsca sprawiające diagnostom najwięcej trudności z interpretacją ich przejawów, bo ujawniających się i ewoluujących na różnych etapach rozwoju dziecka, mających różny stopień nasilenia, wchodzących w korelacje z innymi zaburzeniami, a także normatywnymi wymiarami funkcjonowania jednostki.
Publikacja wnosi ważny element do diagnozy zaburzeń rozwojowych, pozwala myśleć o nich jak o jednostkach niehomogenicznych, a zatem często wymykających się diagnozie kategorialnej, bo niespełniających jej wielu warunków. Zaproponowana diagnoza dymensjonalna nie zostawia żadnego dziecka z trudnościami rozwojowymi z niczym, ponieważ dopuszcza istnienie nieprototypowych konfiguracji deficytów, nieprzewidzianych przez dotychczasowe sposoby patrzenia na nie. To kompleksowa ocena każdej jednostki uznająca jej neurobiologiczny bagaż modulowany przez wpływy środowiskowe (zewnętrzne) oraz codzienne doświadczenia lub ich brak.

Książka "Dymensjonalna diagnoza rozwoju dziecka" - Jagoda Cieszyńska, Marta Korendo - oprawa miękka - Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2021 r. Cena 69.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]