pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dwunastu pacjentów. Książka, na podstawie której powstał serial

Autor książki:

Eric Manheimer

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 144x205 mm
EAN: 9788324082827
ISBN: 978-83-2408-282-7
Data: 2021-11-25
26.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

KSIĄŻKA, NA PODSTAWIE KTÓREJ POWSTAŁ SERIAL SZPITAL NEW AMSTERDAM Doktora Maxa Goodwina pokochały miliony widzów na całym świecie. Jego pytanie: Jak mogę pomóc?, wywołało niejedną rewolucję i uratowało życie setek pacjentów. Pierwowzorem serialowego Maxa był doktor Eric Manheimer, który z równie niesamowitym zaangażowaniem i poświęceniem walczył o swoich pacjentów w szpitalu Bellevue w Nowym Jorku. TO JEGO PRAWDZIWA HISTORIA I jedyny taki szpital, w którym spotkają się zarówno dyplomaci z pobliskiego ONZ, jak i skazańcy z więzienia na Rikers Island. Obok siebie leżą mieszkańcy Park Avenue, finansiści z Wall Street, nielegalni imigranci, ofiary tortur oraz mieszkańcy czynszówek. Jeśli prezydent USA poczuje się źle podczas obrad ONZ, karetka pogotowia przywiezie go do Bellevue. Doktor Eric Manheimer w dwunastu historiach przedstawił losy swoich pacjentów, których spotkał, będąc dyrektorem szpitala. Te historie to coś więcej niż skomplikowane medyczne przypadki - to przede wszystkim pełna emocji opowieść o ludziach: rodzinach i wspólnotach, rozpaczy i śmierci, nadziei i życiu. Sam autor odsłania się przed nami nie tylko jako lekarz i dyrektor szpitala, ale też jako pacjent. Walce o życie innych towarzyszy jego własny wyścig z chorobą nowotworową.

Serial Szpital New Amsterdam, który powstał na podstawie wspomnień Manheimera, podbił serca widzów na całym świecie. Ta książka to lektura obowiązkowa dla wszystkich chcących poznać prawdziwe losy ulubionych bohaterów. Manheimer daje nam coś więcej niż zwykłe medyczne dramaty. To okno na wyjątkowy szpital i mądrość lekarza, który tak samo opiekuje się pacjentami i światem. Publishers Weekly

Książka "Dwunastu pacjentów. Książka, na podstawie której powstał serial" - Eric Manheimer - oprawa miękka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.78 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.