pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Droga

Autor książki:

Cormac McCarthy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 123x197 mm
EAN: 9788308068687
ISBN: 978-83-0806-868-7
Data: 2019-05-09
27.36  34.90  7.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Droga - opis książki:

Największe arcydzieło Cormaca Mc Carthy ego. Bestseller dziennika The New York Times wyróżniony Nagrodą Pulitzera.

Ostatnie chwile naszej planety. Ostatni ludzie - krwiożercze bestie. Ostatnie ślady naszej cywilizacji - puszka coca-coli i strzępy starych gazet. Piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca Mc Carthy ego. Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem?
W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm, który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Wszędzie zgliszcza i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki - to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane, wokół nich - świat umarłej nadziei, rozpaczy, strachu, a w nich - wciąż tląca się miłość?
Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji - jakby cmentarne ballady Nicka Cave a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. Droga to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia. Niewiele znam książek tak silnie grających na emocjach.

Jacek Dukaj
Cormac Mc Carthy (ur. 1933) - amerykański pisarz, scenarzysta, dramaturg. Uważany za jednego z czterech - obok Thomasa Pynchona, Roberta De Lillo i Philipa Rotha - najważniejszych pisarzy USA i często określany jako następca Williama Faulknera. Jest piewcą południowego zachodu Stanów Zjednoczonych. Mieszka w Nowym Meksyku. Laureat m.in. Nagrody im. Williama Faulknera oraz Nagrody Pulitzera. Wydawnictwo Literackie jest wyłącznym wydawcą książek jego książek w Polsce.

Książka "Droga" - Cormac McCarthy - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]