pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Droga do ruiny. Tajny plan globalnego kryzysu finansowego

Autor książki:

James Rickards

Dane szczegółowe:
Wydawca: one press
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 158x235 mm
EAN: 9788383223315
ISBN: 978-83-8322-331-5
Data: 2023-01-13
40.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Metody naukowe można stosować w ekonomii i uzyskiwać dzięki temu świetne wyniki, jednak większość popularnych ekonomistów to nie naukowcy, a dogmatycy. Zachowują się jak politycy, populiści albo propagandyści. Ignorują fakty, które nie popierają ich twierdzeń. Pragną naukowego prestiżu bez zachowania naukowego rygoru. Efektem takich działań są: kiepski wzrost gospodarczy, nieoczekiwane reakcje giełdy i rynków finansowych, a w konsekwencji - światowy kryzys, bankructwa i załamania finansowe.

Trzymasz w ręku książkę, która odsłania mroczne tajemnice elit, rządów i polityków. Wiedza w niej zawarta będzie bezcenna w obliczu kolejnego kryzysu, na który już teraz przygotowują się rekiny finansjery. Droga do ruiny wyjaśnia podstawowe procesy zachodzące w gospodarce. Pokazano w niej, jak posłużyć się trzema najważniejszymi nowymi narzędziami badawczymi w tej dziedzinie: psychologią behawioralną, teorią złożoności i wnioskowaniem przyczynowym. Opisano kilka wątków w skomplikowanej sieci XXI-wiecznych rynków kapitałowych. Powstał fascynujący i zarazem przerażający obraz. Niestety, prezentuje on przyszłość - niepodobną do niczego, co do tej pory widzieliśmy.

W tej książce przeczytasz między innymi:
* o świecie, w którym króluje jeden pieniądz i jeden porządek,
* o tym, jak złożona jest maszyna do robienia pieniędzy,
* o tym, kim są eksperci ekonomii,
* o tym, czym jest dług w gospodarce,
* o tym, jak wyglądają faszyzm i demokracja w nowych odsłonach.

Rozpoznaj tajne plany najbardziej wpływowych ludzi na świecie!

Książka "Droga do ruiny. Tajny plan globalnego kryzysu finansowego" - James Rickards - oprawa miękka - Wydawnictwo one press. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2018 r. Cena 40.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.