pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Drapieżnik Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

Autor książki:

Maureen Callahan

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 140x208 mm
EAN: 9788324060320
ISBN: 978-83-2406-032-0
Data: 2020-06-03
31.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Do ilu zbrodni mógł zainspirować go Mindhunter?
Był zagadką dla profilerów. Przez ponad dziesięć lat przemierzał Stany w poszukiwaniu swoich ofiar. Polował na kobiety i mężczyzn, młodych i starych, w dzień i w nocy. Oszczędzał tylko dzieci.

Od zawsze czuł, że żyją w nim dwie osoby. Oddany ojciec, wychowujący córkę, i wzorowy pracownik zamieniał się w seryjnego mordercę i gwałciciela.

Doskonale przygotowany do każdej zbrodni. Zabijał według dokładnie ustalonego planu, szybko i sprawnie. Usuwał włosy na całym ciele i blokował gruczoły potowe. FBI na próżno szukałoby śladów DNA.

Jak to się stało, że Israel Keyes w końcu wpadł? Gdzie popełnił błąd? Ilu ludzi tak naprawdę zabił?
Maureen Callahan, dziennikarka zaintrygowana historią mordercy, który przez ponad dekadę nie istniał dla wymiaru sprawiedliwości, spędziła wiele lat, badając jego motywy. Przeprowadziła setki rozmów z kluczowymi przedstawicielami organów ścigania, przewertowała stosy dokumentów ze śledztwa, dotarła do tajnych akt FBI. Wszystko po to, żeby przedrzeć się do umysłu mordercy.

Drapieżnik to mrożąca krew w żyłach prawdziwa historia człowieka uzależnionego od mordowania. Zabójcy, wobec którego FBI było bezradne, psychopaty i manipulanta, który do samego końca kontrolował sytuację i zadbał o to, aby ostatnie zdanie należało właśnie do niego.

Maureen Callahan - dziennikarka śledcza. Publikowała na łamach "Vanity Fair", "New York" i "New York Post". Mieszka w Nowym Jorku.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Drapieżnik Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku" - Maureen Callahan - oprawa miękka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2020 r. Cena 31.47 zł. Zapraszamy na zakupy!