pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Drabina do nieba Dzieje Różańca
książka:

Drabina do nieba Dzieje Różańca

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375533033
ISBN: 978-83-7553-303-3
Data: 2020-10-09
39.88  59.00  19.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Drabina do nieba Dzieje Różańca - Czesław Ryszka - opis książki:

"Jedyną bronią, której Polska używając odniesie zwycięstwo, jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga" - powiedział prymas August Hlond w 1948 r. Te słowa do dziś nie straciły nic ze swej aktualności. W Polsce modlitwa różańcowa cieszy się ogromnym szacunkiem i popularnością. Iluż to świętych podkreślało, jak wielką rolę w ich życiu odegrała ta prosta modlitwa, jak ich prowadziła ku dobremu, sterowała wewnętrzną przemianą.

Historia wielkich różańcowych cudów, a także wprost trudne do uwierzenia świadectwa osób modlących się na Różańcu, pojawiają się licznie na kartach tej książki. Czesław Ryszka opisuje je w sposób dogłębny i literacki zarazem - świetnie się to czyta! Poczynając od św. Dominika, twórcy modlitwy różańcowej, który żył na przełomie XII i XIII wieku, Autor prezentuje niezwykłe osoby i wydarzenia, na losy których Różaniec miał decydujący i nadprzyrodzony wpływ. Fascynujące okazują się przekazy uświadamiające nam, jak zupełnie inaczej potoczyłyby się losy Polski, gdyby nie ta modlitwa. Hetman Stanisław Lubomirski pod Chocimiem, Jan III Sobieski pod Wiedniem, Józef Piłsudski pod Warszawą, czy św. Maksymilian Kolbe poprzez Różaniec zawierzali Maryi swoje działania. W książce tej poznajemy ponadto historie najsłynniejszych objawień Maryjnych, a także przyczynki do życiorysów najważniejszych propagatorów modlitwy różańcowej, w tym św. Ojca Pio, Prymasa Tysiąclecia, św. Jana Pawła II, czy ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Publikacja uzupełniona licznymi, pięknymi ilustracjami tworzy bogatą panoramę dziejów Różańca. Wydaje się to szczególnie istotne dziś, kiedy nieprzemijające wartości związane z tą modlitwą są obiektem częstych i brutalnych ataków. A przecież z Różańcem wiąże się zupełnie niezwykła obietnica przekazana przez Matkę Bożą siostrze Łucji podczas objawienia. Najświętsza Maryja Panna powiedziała: "W godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z wszystkimi łaskami tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i w intencji zadośćuczynienia towarzyszyć im będą przez piętnaście minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi".

Książka ta nie tylko pogłębia wiedzę na temat Różańca oraz historii, ale pomaga też wspiąć się "po drabinie" do nieba.

Książka „Drabina do nieba Dzieje Różańca” - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Drabina do nieba Dzieje Różańca"
Czesław Ryszka - autor m.in.:
Przeor Kordecki - okładka książki
Przeor Kordecki Czesław Ryszka;
Niechciany krzyż - okładka książki
Niechciany krzyż Czesław Ryszka;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Przeor Kordecki - okładka książki
Przeor Kordecki Czesław Ryszka
Totus Tuus - okładka książki
Totus Tuus Adam Bujak, ks. Jan Machniak
Wiosna Kościoła, która nie nadeszła - okładka książki
Wiosna Kościoła, która nie nadeszła bp Athanasius Schneider, Paweł Lisicki
Produkty podobne:
Różaniec za dzieci - okładka książki
Różaniec za dzieci Wojciech Jaroń
Różaniec. Album - okładka książki
Różaniec. Album Iwona Józefiak OCV