pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dotacje samorządowe udzielane na realizację zadań przez organizacje pozarządowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381876872
ISBN: 978-83-8187-687-2
Data: 2020-05-21
130.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja stanowi swoiste kompendium wiedzy o zasadach i trybie dotowania organizacji pozarządowych z zasobów finansowych budżetów jednostek samorządu terytorialnego. Praca w przystępny sposób wyjaśnia problematykę prawa dotacyjnego, w tym zwłaszcza procedurę dotyczącą:
- planowania, udzielania oraz rozliczania dotacji,
- kontroli wykorzystania przekazanych środków.

Opracowanie zawiera także informacje, dotyczące szczególnego trybu postępowania w ramach procedury udzielania i rozliczania dotacji z budżetu jednostki samorządu terytorialnego w czasie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii, który został wprowadzony ustawą z 2.03.2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374 ze zm.).

Książka została opracowana z uwzględnieniem najnowszych przepisów i orzecznictwa z zakresu prawa dotacyjnego, w tym:
- ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
- ustawy o finansach publicznych.

Praca ma charakter teoretyczno-praktyczny, pozwalając Czytelnikowi na ocenę obowiązujących polskich regulacji prawnych. Autorzy łączą aspekty teoretyczne w zakresie konstrukcji i form prawnych gwarantujących prawidłową realizację zadań z praktycznymi wskazówkami oraz przykładami rozstrzygnięć organów administracji publicznej i sądów administracyjnych.

W publikacji znajdziesz ponadto przedstawienie różnych wzorów dokumentów stosowanych w procedurze dotowania organizacji pozarządowych, dotyczących np.:
- ogłaszania konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych,
- powoływania komisji konkursowych,
- składania ofert realizacji zadań publicznych,
- harmonogramów realizacji zadań.

Książka "Dotacje samorządowe udzielane na realizację zadań przez organizacje pozarządowe" - Jadwiga Glumińska-Pawlic, Tomasz Gwóźdź, Kamila Żmuda-Matan - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2020 r. Cena 130.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.