pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza

Autor książki:

Marcin Gutowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Otwarte
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788381351140
ISBN: 978-83-8135-114-0
Data: 2021-09-30
40.22  49.99  9.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kardynał Dziwisz od samego początku pontyfikatu Jana Pawła II wiernie służył polskiemu papieżowi. Zapewne chciałby, byśmy tak go zapamiętali. Ale czy powinniśmy?
I czy powinniśmy mu ufać? Może kardynał ma drugą twarz? Rozmówcy Marcina Gutowskiego sugerują, że tak. Z ich słów wyłania się obraz kapłana nieczułego na krzywdę ofiar pedofilii, sprzyjającego seksualnym bestiom w sutannach, obraz urzędnika Kościoła przyjmującego grube koperty od duchownych oskarżanych o łamanie prawa, nie wahającego się nawet używać krwi (tak, krwi) zmarłego papieża do budowania swojej pozycji, kłamiącego dziennikarzom prosto w oczy, obraz człowieka mającego niezwykle krótką - i wybiórczą - pamięć.

Marcin Gutowski, autor głośnego i nagrodzonego na World Media Festival w Hamburgu filmu dokumentalnego Don Stanislao, przedstawia w tej szokującej książce wyniki własnego dziennikarskiego śledztwa. To opowieść nie tylko o kardynale Dziwiszu, ale też o wielkich i bulwersujących systemowych problemach Kościoła - zarówno na świecie, jak i w Polsce.

Kiedy mowa o skandalach wykorzystywania seksualnego w Kościele, czy to Meksyk, Stany Zjednoczone, Irlandia, Austria, Chile, Brazylia, Argentyna czy Francja - wszystkie drogi prowadzą do Dziwisza.

Frédéric Martel

Książka "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" - Marcin Gutowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Otwarte. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2021 r. Cena 40.22 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]