pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Docker. Projektowanie i wdrażanie aplikacji

Autor książki:

Jaroslaw Krochmalski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 170x227 mm
EAN: 9788328335349
ISBN: 978-83-2833-534-9
Data: 2017-09-27
Cena wydawcy: 54.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Piętnastego marca 2013 roku na jednej z konferencji dla projektantów aplikacji zaprezentowano światu Dockera. Choć wystąpienie to trwało zaledwie kilka minut, wzbudziło ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego - nowe narzędzie znacząco uprościło tworzenie oprogramowania i wdrażanie go na dużą skalę w dowolnym środowisku oraz usprawniło przepływ pracy. Docker ułatwia decyzje dotyczące architektury, co przekłada się na tworzenie narzędzi pomocniczych i ich wykorzystanie w różnych aplikacjach. Jednak aby w pełni skorzystać z tych licznych zalet, trzeba zrozumieć specyficzne podejście Dockera do budowy aplikacji.

Dzięki tej książce zrozumiesz, skąd się wziął lawinowy wzrost popularności Dockera. Przyjrzysz się temu znakomitemu narzędziu z punktu widzenia projektanta i dowiesz się, dlaczego dzięki niemu projektowanie, testowanie i wdrażanie aplikacji stają się szybsze i prostsze. Najpierw zapoznasz się z zagadnieniami podstawowymi, takimi jak kontenery, środowisko wykonawcze i narzędzia systemowe, aby potem skupić się na tworzeniu, uruchamianiu i publikowaniu obrazów Dockera. Znajdziesz tu również informacje o przydatnych zasobach internetowych dotyczących Dockera, a także o wartościowych narzędziach zewnętrznych, znakomicie poprawiających komfort pracy z tym narzędziem.

Najważniejsze zagadnienia:
wprowadzenie do Dockera i przygotowanie środowiska pracy
architektura Dockera: obrazy, woluminy, kontenery
proces dystrybucji oprogramowania
najlepsze praktyki tworzenia plików Dockera
przykłady tworzenia rzeczywistych aplikacji w Dockerze
Docker: już dziś korzystaj z narzędzi jutra!

Książka "Docker. Projektowanie i wdrażanie aplikacji" - Jaroslaw Krochmalski - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2017 r.